Vyskupo vizitas papiliečiams paliko daug klausimų

S. Žekonienės nuotr.
Papiliečiai sunerimo, jog Biržų kultūros centro Papilio skyriaus likimas pakibo ant plauko, mat baigiasi patalpų panaudos sutartis, tačiau tiek patalpų savininkės Papilio bažnyčios, tiek nuomininko – kultūros centro – atstovai ramina, kad sutartis bus pratęsta.
Savaitgalį Papilyje lankėsi Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas, kuris domėjosi ne tik parapijiečių vargais ir džiaugsmais, bet ir Papilio nekaltosios Švč. Mergelės Marijos bažnyčiai priklausančio dalies pastato, kuriame įsikūręs Biržų kultūros centro Papilio skyrius, likimu.

Jei sutarties nepratęstų, būtų labai gaila

Paaiškėjo, kad dešimt metų trukusi kultūros namų patalpų panaudos sutartis jau baigiasi. Kai kurie papiliečiai pradėjo nerimauti – nejaugi kultūros namai, sutarčiai pasibaigus, turės kažkur kitur išsikeldinti, ar dar blogiau – jiems gresia uždarymas?

„Tikrai per trumpas sutarties terminas. Dvidešimt – trisdešimt metų tokioms veikloms turėtų nuomoti patalpas, bet vyskupas aiškino, kad sutartį sudarius tokiam ilgam laikotarpiui, teisiniai dalykai nebeatitiktų nūdienos“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas.

Pašnekovas neneigė girdėjęs gyventojų būgštavimų, pasvarstymų dėl to, kad sutarčiai pasibaigus, kultūros namų likimas pakibtų ant plauko.

„Gal čia mums, seniūnijos atstovams, reikėjo būti smalsesniems ir daugiau vyskupo klausinėti, bet kažkaip netikiu, kad sutarties nepratęs. Jei nepratęstų, tai, žinoma, būtų labai gaila, nes daug investicijų savivaldybės įdėta“,- porino seniūnas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com