Vyrų ir moterų atlyginimai vis dar skiriasi. Kas tai lemia?

Asm. arch. nuotr.
„Rinkuškių“ direktorius Rimantas Čygas sakė, jog įmonėje darbuotojų atlyginimai priklauso nuo užimamų pareigų, o moterys uždirba daugiau nei vyrai.
Nuo pavasario pradėjus viešinti vyrų ir moterų atlyginimus, pastebėta, kad daugumoje darboviečių tas pačias pareigas einantys vyrai ir moterys uždirba skirtingai. Moterims dažniau skaičiuojama mažesnė alga nei vyrams. Biržų rajone yra ir išimčių – yra darboviečių, kuriose moterų vidutinis atlyginimas didesnis, tačiau tai – vienetai.

Moterys uždirba daugiau

Didžiųjų įmonių, veikiančių Biržų rajone, vadovai teigia, kad atlyginimai skiriasi ne dėl lyties, o dėl pareigybių, kurias užima darbuotojai. Esą didžioji darbuotojų dalis atlieka nekvalifikuotą darbą, todėl jų atlyginimas yra minimalus.

"Sodros" duomenimis, Čygo – Kalkio tikrojoje ūkinėje bendrijoje „Rinkuškiai“ rugpjūčio mėnesį dirbo 118 žmonių. Rekvizitai.lt skelbia, kad vidutinis atlyginimas įmonėje siekia 1332 eurus, moterys uždirba vidutiniškai 1478 eurus, vyrai – 1236 eurus. Iš didžiųjų darbdavių rajone, „Rinkuškių“ moterys uždirba daugiausia.

Įmonės direktorius Rimantas Čygas teigė, kad darbuotojų atlyginimų dydžiai svyruoja kiekvieną mėnesį ir tai priklauso nuo sezoniškumo. „Mūsų darbuotojams atlyginimai mokami pagal užimamas pareigas, atliktų darbų skaičių, kokybę. Darbai nėra skirstomi į vyriškus ir moteriškus“,- teigė įmonės vadovas. Jis atkreipė dėmesį, kad pandemijos metu atlyginimai darbuotojams nemažėjo, o kai kuriems netgi padidėjo. Nors įmonė įtraukta į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąrašus dėl taikytos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19, dabar šios pagalbos „Rinkuškiai“ negauna.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/