Vyriška striukė – populiariausias šaltojo sezono vyriškas lauko rūbas

Rūbo istorija ir šiandiena

Anksčiau kiekvienas vyras turėdavo striukę į darbą, striukę į miestą ir paltą „išeigai“. Kartais tėvas perduodavo savo dėvėtą, bet gerai prižiūrėtą ir saugotą rūbą jau užaugusiam sūnui. Įdomu bus sužinoti, kad vyriška striukė yra kilusi iš mums labai gerai pažįstamų viduramžių muškietininkų apdaro - apsiausto. Labiausiai striukė išpopuliarėjo antrojo pasaulinio karo metu, kai kariai labai pamėgo šiltą, patogią ir puikiai judėjimui pritaikytą rūbą. Vyriška striukė nuėjo ilgą kelią, kol tapo populiariausiu šaltojo sezono garderobo elementu. Šiandiena vyriškų striukių įvairovė, asortimentas ir pasiūla yra išaugę, o šio rūbo gamybiniai procesai ir kaštai sureguliuoti taip, kad tai jau yra ne prabangos, bet kasdieninė, visiems prieinama prekė. Striukės vyrams yra mėgstamas ir patogus rūbas. Dažniausiai vyras turi ne vieną, bet kelias, skirtingoms progoms ir veikloms pritaikytas striukes. Jos gali būti įvairių tipų: trumpą, vasarinė, kurią vežamės prie jūros, dėvime šaltesniais vasaros vakarais sėdėdami terasoje ar vaikščiodami su draugais po mišką. Rudenį dažniausiai velkamės pašiltintas ilgesnes striukes, su gobtuvu, apsaugančiu nuo lietaus ir vėjo. Žieminė vyriška striukė – šiltas, patogus ir patvarus rūbas, ne tik šildantis, bet ir apsaugantis nuo drėgmės, šalčio, žvarbos ir kritulių. Dar randame įvairių pagal veiklą specializuotų vyriškų striukių: vyriška striukė medžiotojams, žvejams, slydinėjimui, darbui lauko sąlygomis. Įvairiu periodu labai madinga tampa odinė, „baikeriška“ vyriška striukė.

Planuojantiems pirkti

Ką galime patarti vyrams, planuojantiems pirkti šį rūbą? Kaip išsirinkti pačią geriausią ir tinkamiausią vyrišką striukę? Prieš perkant šį rūbą, reikėtų įvertinti keletą aplinkybių ir atsakyti į keletą klausimų.

Įvertinti sezoną

Pirmiausia reiktų nuspręsti kokiu metų sezonu planuojama dėvėti striukę: rudenį ar žiemą, o gal ieškoma universali striukė vyrams, tinkanti abiem sezonams? Nuo atsakymo į šį klausimą priklausys kokiomis apsauginėmis savybėmis pasižymės perkamas apdaras. Ar ji bus šilta ir skirta šaltai ir atšiauriai žiemai, ar vis tik striukė bus dėvima švelnesnėmis oro sąlygomis.

Aprangos stilius

Antrasis klausimas turėtų būti identifikuoti dominuojantį aprangos stilių: klasikinis ar sportinis? Jei kasdien dažniausiai dėvimi klasikinio stiliaus rūbai, patariama rinktis ir klasinio tipo vyrišką striukę. Ji yra ilgesnės, tiesaus neįmantraus silueto, paprasto kirpimo ir tradicinės klasikinės spalvos: mėlyna, ruda, juoda. Jei tai studentas, laisvalaikio ar sportinio stiliaus atstovas, kurio kasdieninėje aprangoje dominuoja džinsai bei sportiniai bateliai, perkamas rūbas taip pat turėtų būti sportinio ar laisvalaikio stiliaus. Striukė vyrams, skirta laisvalaikiui dažniausiai būna trumpesnė, lengvesnė, su stilingomis detalėmis, įmantresnio siuvimo, ryškesnių spalvų.

Kasdieninė veikla

Vyriška striukė žmogaus, į darbą kasdien važiuojančio dviračiu, bus visai kitokio stiliaus, nei vyro, į darbą einančio pėsčiomis. Patogumas kasdieninėje veikloje yra vienas iš svarbiausių reikalavimų šiam rūbui. Striukė vyrams vairuojantiems automobilį turi būti trumpa, lengva ir patogi su dvipusiu užsegimu, tuo tarpu visuomeniniu transportu dažniai keliaujantiems tiktų ir ilgesnė. Jei daug ir ilgai būnama kieme, reikia rinktis ilgesnę, pašiltintą, su sandariomis siūlėmis striukę. O jei lauke praleidžiama nedaug laiko, tada trumpa ir plona vyriška striukė bus pats tinkamiausias pasirinkimas.

Turbūt lengviausia yra išsirinkti specializuotą striukę. Juk slidininkas, žvejys ar medžiotojas gali labai tiksliai apibudinti, kokio rūbo jam reikia.
 

Taigi norėdami, kad striukės pirkimas būtų sklandus procesas, svarbu įvertinti kokia yra kasdieninė veikla ir aplinka, kurioje vyriška striukė bus dėvima ir tik tada žygiuoti į parduotuvę.