Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai budi kartu su policininkais ir pasieniečiais

„Neretai savo viziją, misiją sudedame į skambų šūkį, kuris motyvuotų sunkią akimirką, suteiktų tvirtumo, kai abejonės apninka, ir savo darbais siekiame parodyti, kas tokie esame. O geriau pagalvojus, visus mus vienija noras daryti gerus darbus. Grėsmės akivaizdoje labai svarbu išlikti vieningiems, supratingiems ir tikėti – BUVOME, ESAME IR BŪSIME!,“ – mintimis dalijasi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP)Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas plk. ltn. Vidas Zabiela.

Lietuvos kariuomenė šiuo metu yra aktyvavusi Taikos meto užduočių operacinius pajėgumus. KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai savanoriai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (VSAT) ir policijos pareigūnais užtikrina valstybinės sienos su Latvijos Respublika apsaugą ir judėjimo kontrolę.

„Visų pirma – svarbiausias Jūsų pačių saugumas. Veido kaukės, apsauginės pirštinės, dezinfekcinės priemonės ir saugus atstumas nuo tikrinamų asmenų – privalomas. Tik likdami sveiki, galime būti naudingi ir prisidėti prie piliečių sveikatos ir gyvybių išsaugojimo“, – kiekvieną kartą lydėdamas naują karių pamainą į pasienio postus kartoja Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 509-osios pėstininkų kuopos vadas kpt. Modestas Lapienis.

Nuo kovo 14 d. kartu su situacijos bendražygiais Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai, bendradarbiaudami su VSAT ir policijos pareigūnais, vykdo pavestas užduotis. Pagrindinis dėmesys teikiamas sienos kirtimo ribojimams ir grįžtančių Lietuvos piliečių registravimui.

Kovo 16 d. vidurnaktį dalis pasienio punktų buvo uždaryti ir saugomi, o 5-osios rinktinės teritorijoje likę veikti Saločių-Grenstalės ir Smėlynės-Medumės pasienio kontrolės punktai tapo pagrindinėmis susisiekimo arterijomis su Latvija, kur transporto srautas kariams neleidžia nei akimirkai atsikvėpti. Grįžtantiems ir išvykstantiems iš Lietuvos asmenims reikalinga informacija apie virusą COVID-19 ir jo plitimo situaciją ne tik šalyje, bet ir visoje Europoje bei pasaulyje. Reikalinga ir pagalba keliaujantiems asmenims, jiems pajutus sveikatos sutrikimus, bei paprasčiausias nuoširdus žmogiškas bendravimas.

Siekdami apsaugoti valstybės sienas bendram tikslui susivienijo trijų šūkių vedini pareigūnai ir kariai: pasieniečių KILNUMAS, IŠTVERMĖ, DRĄSA, KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės – MŪSŲ GALIA – MEILĖ TĖVYNEI ir policininkų – GINTI. SAUGOTI. PADĖTI.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.

Susijusios naujienos