Visi žmonės vienodi – siekia laimės ir bijo kančios

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Psichologė Lina Krunkaitienė sako, kad psicholiginių problemų turi visi, tačiau reikia išmokti susigrąžinti arba surastas gyvenimo džiaugsmą.
Žinia, kad iš gyvenimo pasitraukė žmogus, visada būna skaudi. Dar didesnį smūgį patiriame, jeigu jį pažįstame. Apie tai, kodėl žmogus pakelia ranką prieš save, susimąstome tik netekę... Kas vyksta galvoje to, kuris priima sprendimą pasitraukti iš gyvenimo? Ar mes galime tokiam žmogui padėti?
Biržų poliklinikoje psichologinę pagalbą teikia psichologė – psichoterapeutė Lina Krunkaitienė. Psichologe moteris dirba nuo 1994 metų. Ji sako, kad visi žmonės – tokie patys – žmogiški, visi siekia laimės ir bijo kančios.

Kaip žmonių psichologinę būklę keičia kariniai veiksmai pasaulyje?

Susvyravo stabilumo ir saugumo jausmas, atsirado nerimas dėl ateities, galimų kančių baimė. Šį kartą karas labai arti mūsų, todėl nebegalime pabėgti nuo minčių apie jį. Pajutome mirties realumą. Savo kasdienybėje mes negalvojame apie mirtį, projektuojame ją visada kažkur toli į ateitį. Dabar matome karo žiaurumus, kyla ne tik užuojauta kenčiantiems, bet ir baimė, neapykanta agresoriams... Svarbu nepasiduoti tiek baimei, tiek neapykantai. Ribokime informacijos apie karą srautą, stenkimės gyventi įprastą gyvenimą ir kuo galime prisidėkime aukojimu, savanoryste ar kitais būdais.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/