Visame rajone pradės suktis vėjo jėgainės, bet gyventojams tai nerūpi

L. Bataitienės nuotr.
UAB "Biržų vėjas" numatė iki 41 vėjo jėgainę statyti Parovėjos ir Nemunėlio Radviliškio seniūnijų teritorijose, o dar iki 73 vėjo elektrinių turėtų atsirasti Vabalninko ir Širvėnos kraštuose
Kiti rajonai seniai „pažymėti“ didžiulėmis vėjo jėgainėmis, o dabar ateina eilė ir Biržų kraštui. UAB „Biržų vėjas“ planuoja įrengti iki 73 vėjo elektrinių parką Širvėnos ir Vabalninko seniūnijose, o šio projekto viešas pristatymas vyko antradienį. Deja, niekas vėjo malūnais nesusidomėjo, išskyrus vieną ūkininką ir seniūnus... Greičiausiai žmonės atsibus tada, kai dangų remsiantys sparnai bus montuojami arba pradės suktis, bet tada jų nuomonės niekas neklaus.

Vieta, kur suksis vėjo malūnai, jau numatyta

Keliaudami po Lietuvą matome besisukančių vėjo jėgainių sparnus. Tiesa, teko matyti jų ir nebeveikiančių, ir degančių, ir lūžusių... Tačiau tvirtinama, kad jos pakeis žmonių gyvenimą ir duos naudos visai šalies ekonomikai, nepakenks gamtai.

Eiliniai gyventojai supranta tiek, kad vėjo jėgainės sukasi ir gamina elektrą. Aiškinama, kad tai – pigi, švari ir gamtai bei žmogui nepavojinga energija. Sužinojęs, kad vėjo jėgaines rengiamasi statyti ir Biržų rajone, Vabalninko ir Širvėnos seniūnijose, viešajame projekto pristatyme dalyvavo vienintelis ūkininkas Vytautas Stankevičius. Nors renginys organizuotas po darbo, 18 valandą, o poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengėjas UAB „Sweco Lietuva” atstovai bendrauti gyvai bei nuotoliu buvo pasirengę tiek Biržų savivaldybės administracijos, tiek seniūnijų administracijos pastatuose, biržiečiai šį susitikimą ignoravo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/