Viltis išsaugoti Chirurgijos skyrių ir mistinis „pereinamasis laikotarpis“

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Biržų ligoninės direktorius Petras Bimba sakė, kad susitikimo su Seimo nariais metu buvo užsiminta apie alternatyvius modelius – bandomojo laikotarpio galimybę, kurio metu ligoninė turėtų įrodyti, kad Chirurgijos skyrius dirba pelningai ir intensyviai.
Ketvirtadienį Biržų rajono savivaldybės atstovai vyko į Vilnių – susitikime su skirtingų partijų frakcijų Seimo nariais diskutavo apie planuojamą sveikatos apsaugos reformą. Iš susitikimo į Biržus parvežė žinią – yra šansų išsaugoti Biržų ligoninės Chirurgijos skyrių. Tačiau gali atsitikti taip, kad dabar numalšinus gyventojų aistras, skyriaus uždarymo bus imtasi vėliau.

Suteikė viltį

“Yra vilčių išsaugoti Chirurgijos skyrių – mums šis atsakymas buvo svarbiausias. Įvairių frakcijų nariai, kurie dalyvavo diskusijoje, patikino, kad tokia situacija yra ne vien Biržų rajone, dar yra kokios penkios savivaldybės Lietuvoje, kurių ligoninių Chirurgijos skyriuose atliekamas panašus skaičius operacijų, kaip ir pas mus, ir kurios taip pat norėtų juos išsaugoti“,- po susitikimo, vykusio Seime, praeitą savaitę, „Biržiečių žodžiui“ sakė Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė. Pasak jos, savivaldybė į Seimą kreiptis nepavėlavo.

“Kreipėmės pačiu laiku, nes oficiali reformos medžiaga iki Seimo dar neatėjo. Dabar vyksta viešos konsultacijos, dar dviejuose regionuose jos turi įvykti ir tada visa reformos medžiaga su įstatymų pataisomis bus pateikta Seimui. Mes kaip tik dėl reformos ir įstatymų pataisos kreipėmės į Seimą, nurodydami, kad jos Biržų rajonui yra labai svarbios“,- kalbėjo I. Varzienė. Pasak jos, savivaldybės atstovams buvo pažadėta, kad pradėjus svarstyti opų klausimą Sveikatos reikalų komitete, Biržų savivaldybės vadovybė bus informuota ir galės juose dalyvauti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/