V. Leščinskienės nuotr.
Šiuo metu seniūnijose dalijami maisto daviniai nepasiturintiems – priešpaskutiniai – nuo kitų metų juos pakeis socialinės kortelės, kuriomis paramos gavėjai galės atsiskaityti už pasirinktus produktus.
Parama maistu nepasiturintiems įgaus naują formą – nuo naujųjų ilgo galiojimo produktų davinius pakeis socialinės kortelės. Tiesa, šio tipo paramos gavėjų laukia ir dar viena naujovė – Biržuose nuo kitų metų, tikėtina, atsidarys maisto produktų atiduotuvė. Tokia naujovė dar labiau piktina dirbančius ir iš valstybės pašalpų neprašančius mokesčių mokėtojus.

Vienai šeimai – viena kortelė

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Gudienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad naujosios socialinės kortelės suteiks gyventojams pasirinkimo laisvę. Paramos gavėjui nebereikės stovėti eilėse ir laukti pagal grafikus dalijamų maisto produktų, nes turėdamas kortelę, galės apsipirkti patogiu laiku.

Naująja kortele už prekes, išskyrus alkoholį, tabaką ir loterijos bilietus, bus galima atsiskaityti pasirinktame prekybos tinkle. Tačiau dar neaišku, nei kokio dydžio suma vienam asmeniui į kortelę bus pervedama, nei koks numatytas parduotuvių pasirinkimas.

S. Gudienės teigimu, šie klausimai dar neišdiskutuoti ministerijos lygmeniu. „Kol kas nėra žinoma, kurie prekybos tinklai dalyvaus šiame procese. Tikėtina, kad didieji, o gal ir mažieji? Kiek bus skiriama pinigų, tai aišku tik tiek, kad pinigai į socialines korteles bus pervedami keturis kartus per metus. Tikslios sumos vienam asmeniui dar niekas neįvardina. Aišku tiek, kad vienai šeimai bus skirta viena socialinė kortelė, nebent yra pilnamečių asmenų, besimokančių ar studijuojančių kituose miestuose. Pinigai į socialines korteles bus pervedami keturiskart per metus“,- paaiškino S. Gudienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com