Vieni kalba apie kultūrą, kiti – dirba

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Net atostogų metu Nausėdžių kultūros skyriaus meno vadovė I. Šakuro dirba, kai tuo metu jos kolegė dar tik pradeda veiklą po karantino.
Savivaldybės vadovai, pristatydami visuomenei praėjusių metų veiklos ataskaitą, kartojo − nėra pinigų. Jų gali neužtekti ir savivaldybės administracijos darbuotojų algoms. O kokia situacija rajono kultūros įstaigose – kaip išgyvens Biržų kultūros centras ir jo skyriai? Ar ne per piktai kartais plakama liežuviais, jog „vieni nieko neveikia, tik algą gauna, o kiti tik darbu sotūs“?

Repeticijoms nėra atostogų

Kultūros centrų veikla abejonių gal ir nekeltų, tačiau... Atsitiktinai užsukome pabendrauti su Nausėdžių kultūros darbuotojais. Pasidomėjome, ar neatostogauja. Nausėdžių kraštas ir kultūros namų skyriaus meno vadovė Gita Jarmalavičienė, taip pat seniūnaitė Laima Landauskienė buvo svetingos. Bendraujant suabejojau – kuri iš moterų dirba kultūros namuose, nes seniūnaitė apie kultūrinę veiklą pasakojo išsamiau nei G. Jarmalavičienė. Nausėdžių seniūnaitė džiaugėsi meno kolektyvu, kuriam vadovauja Irina Šakuro – nors moteris atostogauja, tačiau kultūros namuose lankosi kasdien, nes reikia repetuoti ir ruoštis pasirodymams. Tuo metu G. Jarmalavičienė pasakojo, kad meno vadovai privalo turėti meno kolektyvą bei organizuoti renginius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/