Vatikanas pradeda transliuoti naujienas senovės Romos kalba

EPA-ELTA nuotr.
Vatikano radijas pradeda transliuoti kassavaitines naujienas Cezario ir Cicerono kalba, rašo "Reuters".

Pavadintos "Hebdomada Papae, Notitiae Vaticanae latine reddiate" ("Popiežiaus savaitė, Vatikano naujienos lotynų kalba"), naujienos yra viena iš iniciatyvų išplėsti lotynų kalbos, kadaise buvusios svarbiausia Vakarų Europos švietimo ir Romos katalikų kalba, vartojimą.
Kiekvieną šeštadienį bus transliuojama penkių minučių savaitės įvykių apžvalga, po kurios seks pusės valandos laida lotyniškai, kurioje, be kita ko, bus kalbama apie senovės Romos kalbos vartojimą moderniame pasaulyje.
Naująją programą kurs Vatikano radijo naujienų tarnyba ir Vatikano departamentas, atsakingas už oficialių dokumentų rašymą lotyniškai ir vertimą.
Italų verslininkas Luca Desiata, išleidęs kryžiažodžių knygą lotyniškai, tikino, kad internetas padėjo atkurti susidomėjimą šia mirusia kalba.
"Dabar turime Vikipediją lotyniškai ("Vicipaedia Latina"), apie 40 lotyniškų feisbuko grupių, o popiežiaus Pranciškaus lotynišką tviterio paskyrą seka beveik milijonas žmonių. Visai neblogai kaip mirusiai kalbai", –  sakė L. Desiata.