VASAROS ŠVENTĖ NEMUNĖLIO RADVILIŠKYJE

Felikso GRUNSKIO ir Evaldo PRUNSKAUS nuotr.
Linksminosi ir jauni, ir seni

Su nerimu laukėme šeštadienio: lis ar nelis? Juk prasidėjo Septyni miegantys broliai. Senoliai sakydavo, kad tą dieną ėmus lyti, tai lis arba septynias valandas, arba septynias dienas, ar septynias savaites. Šįkart Nemunėlio Radviliškiui išpuolė pirmas variantas. Nors pūtė smarkokas vėjas, bet džiaugėmės: nelyja.

Vasaros šventė prasidėjo nuo 11 valandos. Rinkosi smagus jaunuolių būrys Žalgirio mūšio dienai paminėti, pasiryžę kautis krepšinio aikštelėje. Susirinko net aštuonios komandos. Žaisti atvyko iš paties Biržų miesto, iš Biržų rajono, net iš Latvijos Respublikos. Pirmą vietą užėmė ir aukso medalį laimėjo komanda „Gal šokle“: Lukas Plepys, Domantas Dzimidas, Arnas Kavoliūnas, Arminas Zablackas. Antrą vietą laimėjo komanda „Pirmi garantuotai“ iš Nemunėlio Radviliškio. Trečioji vieta atiteko komandai „Laukiniai“ iš Obelaukių. Laimėtojams įteiktos kuklios dovanėlės.Varžyboms teisėjavo A. Kutra ir S.Kriaučiūnas, o šias sportines varžybas suorganizavo Nemunėlio Radviliškio seniūnijos sporto organizatorius G.Kavoliūnas.

Pavalgę pietus, vietiniai gyventojai ir svečiai, 14 valandą atėjo pasižiūrėti spektaklio „Frau Madam“ (rež.D.Matusevičienė), kuriame vaidino Nemunėlio Radviliškio kultūros namų dramos kolektyvas. Po jo sekė pertrauka iki 18 valandos: atsipūsti, apeiti gyvulėlius ir sukaupus jėgas grįžti linksmintis į Dainų slėnį.

Koncertinis vakaras prasidėjo Kęstučio Isako dovana – atlikėjo Aido Maniko muzikiniu pasirodymu. Tuo pačiu metu vaikams vyko įvairios sportinės rungtys, kurias pravedė Raimonda Jautakienė. Po dainininko Aido Maniko ant scenos lipo Nemunėlio Radviliškio O.Milienės globos namų kapela „Santaka“ (vad.Z.Bėliakienė), Pasvalio rajono Diliauskų skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Pyvesa“ (vad. G. Gumbelevičius) ir Diliauskų skyriaus moterų šokių kolektyvas „Klumpė“ (vad. A. Strekienė). O šiuos du šaunius kolektyvus atvežė Diliauskų skyriaus administratorė Gražina Paliulienė. Vasaros šventėje debiutavo trys kaimiškos kapelos „Santakos“ vyrai, pasivadinę „Santakos trio“. Ėmus artėti 20 valandai, dar gausiau rinkosi žmonės. Mat, visi nekantriai laukė pasirodant dar vienos Kęstučio Isako dovanos – Beatos ir Igorio Jarmolenkos koncerto. Žiūrovais aplipo visi šlaitai, sėdimų vietų nebeliko. Stebėjomės tokia žmonių gausa, kurio miestelis gal dar nebuvo regėjęs. Automobilį miestelyje pasistatyti tapo problema Nr.1.

Nuoširdus, energingas bei linksmas Beatos ir Igorio J. bendravimas ir gerai pažįstamos dainos sukvietė prie scenos didžiąją dalį žiūrovų, kurie labai greitai ėmė šokti ir dainuoti kartu su atlikėjais. Į eilutę rikiavosi gerbėjai, norintys įsiamžinti su šios šventės žvaigždėmis. Taip greit bėgo laikas, kad net nepastebėjome, kad pralėkė su nuostabiais dainininkais dvi valandos. Žiūrovai daugelį dainų prašė pakartoti ir jie buvo išklausyti: vėl ir vėl skandavome ir dainavome, ir nenorėjome paleisti jų nuo scenos. Pasibaigus koncertui žymiai sumažėjo ir žmonių. Tik tada supratome, kaip visi buvo paiilgę šių dainininkų: Beatos ir Igorio J. Daugelis klausinėjo, ar dar pamatys juos, ar dar atvažiuos?

Vasaros šventė tęsėsi diskotekoje su dj Eimantu.