Vargas su galimybių pasais: kaip juos gauti, jei nesinaudoji internetu?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Pirmadienio ryte prie Registrų centro savo galimybių paso laukę žmonės buvo pasimetę: nežino, nei kiek pasas galios, ar jis išvis reikalingas. Daugumai jo reikia tik „dėl ramybės“.
Apie naująjį terminą „galimybių pasas“ ir dažnai vyriausybės keičiamą pandemijos valdymo tvarką girdime kasdien. Rodos, informacijos netrūksta, tačiau žmonėms ji paini ir ne visada suprantama. „Kaip gauti galimybių pasą, jeigu esu pasiskiepijęs, bet nesinaudoju internetu? Kaip man reikės nuvažiuoti autobusu pas gydytoją?“- su tokiais klausimais į redakciją kreipėsi ne vienas pagyvenęs Biržų rajono gyventojas.

Keleivių laukia tikrinimo procedūros

Vyriausybė nuo rugsėjo 13-osios įveda naujų ribojimų nuo koronaviruso (COVID-19) nepasiskiepijusiems žmonėms: jie galės apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse ir vaistinėse, trumpėja jiems leidžiamų paslaugų sąrašas. Nuo rugsėjo 13-osios galimybių pasą privalės turėti visi, norintys keliauti tolimojo susisiekimo autobusais ar traukiniais. O jeigu keleivis autobuso bilietą įsigis internetu?

Biržų autobusų parko direktorius Marius Šernas pripažįsta, kad daug neaiškumų ir dėl to gali kilti problemų. „Dar laukiame rašto iš ministerijos su konkrečiais nurodymais. Tad, kaip vyks klientų tikrinimas – kas važiuoja su galimybių pasu, o kas jo neturi, atsakyti dar negaliu. Bet, manau, logikos nėra: keleiviai, važinėjantys miesto ir priemiesčių autobusais, galimybių paso pateikti neprivalės, o tarpmiestiniais maršrutais – galimybių paso reikės. Jeigu yra rizikos užsikrėsti, ji yra visur, nesvarbu, koks tai maršrutas. Sunku įsivaizduoti, kaip bus tikrinami keleiviai, abejoju, ar tokia sistema pasiteisins. Tai papildomas rūpestis, nes visų saugumo reikalavimų laikymasis užima papildomai laiko, o dabar dar viena naujovė. Bet tikimės, kad keleiviai bus supratingi ir saugos savo bei kitų sveikatą",- „Biržiečių žodžiui“ sakė M. Šernas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/