Vandens sportas beldžiasi į Biržus, bet ar jam atidarys duris?

Asociatyv. nuotr.
Nauja vandens sporto šaka – kanupolas nori ateiti ir į Biržus.
Biržuose, kuriuose yra ne vienas vandens telkinys, iki šiol nėra vystoma jokia vandens sporto šaka. Tą pastebėjo jau pernai Biržų vandenimis susidomėję kanupolo atstovai. Tuo tarpu Biržų kūno kultūros ir sporto centras (BKKSC) naujovės įsileisti į miesto sporto pasaulį nelinkęs: pirmiausia reikia užtikrinti normalią finansinę paramą jau esamoms šakoms gyvuoti, nei švaistyti ir taip skurdų biudžetą naujoms disciplinoms kurti. Bet vandens sporto šakos atstovai įžvelgia kitą prieštaravimo priežastį – konkurencijos baimę.

Lietuvoje – naujokė

Kanupolas – tai komandinė vandens sporto šaka, žaidimas, kurio metu irkluojant baidarę reikia į vartus įmesti kamuolį. Nors kanupolas Lietuvoje atsirado prieš kelis dešimtmečius, ši sporto šaka, palyginus su kitomis, šalyje dar naujokė, čia tik 2004 metais pradėti rengti šalies čempionatai ir jaunių pirmenybės.

Lietuvoje pagrindiniai kanupolo centrai yra Alytuje, Trakuose, Vilniuje, Kaune, Dauguose, Šiauliuose. Pernai kanupolo sporto atstovai apsilankė ir Biržuose. Apžiūrėję miesto vandenis, jie pamatė perspektyvas populiarinti šį vandens sportą ir čia. Tačiau tai kol kas ir liko tik noru – BKKSC įsileisti naujos sporto šakos į miestą nenori, nes tai reikalautų papildomų lėšų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/