Valdžios turas vabalninkiečių nesudomino

Evaldo Levano nuotr.
Vabalninkietis Laimutis Žiedelis – vienas iš dviejų pilietiškų vabalninkiečių, atvykęs į susitikimą su Biržų rajono valdžios atstovais: „Stebuklo nepasakė. Klausimų daug, o išsamesnių, smulkesnių atsakymų į tuos klausimus kaip ir nėra“.
Trečiadienį Biržų rajono valdžia – savivaldybės meras Vytas Jareckas, mero pavaduotoja Astra Korsakienė, savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai, Tarybos nariai Vabalninke pradėjo susitikimų turą, kuris vyks įvairiose seniūnijose. Tačiau šio krašto gyventojų susitikimas nesudomino.

Seniūnijos salėje rajono valdžios atstovų buvo daugiausia. Su jais Vabalninke savo iniciatyva panoro susitikti tik du miestelėnai. Susirinkime Vabalninką atstovavo seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai, Vabalninko seniūnijos darbuotojai ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ Vabalninko filialo vedėja Vida Skujienė.

UAB „Biržų vandenys“ direktorius Rimantas Martinonis pristatė bendrovės „Biržų vandenys“ ir Biržų rajono savivaldybės administracijos projektą. Iki 2021 metų pavasario dalis vabalninkiečių prisijungs prie centralizuotos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemos.

Daugiausia laiko užėmė savivaldybės mero ataskaita apie Biržų miesto gerovės pokyčius, projektus... Tačiau Vabalninko krašto bendruomenių lyderiai norėjo konkrečiai išgirsti apie jiems rūpimas ir metų metais neišjudinamas vietos aktualijas – kada bus asfaltuojamas Vabalninko aplinkkelis, vienoje ar kitoje gyvenvietėje įrengti greičio ribojimo kalneliai. Ar pagerės keliai, ar ir toliau tamsoje skendės kaimo gyvenviečių gatvės? Ramongalių autobusų stotelė vis dar be stogo...

Mero pavaduotoja A. Korsakienė palietė vabalninkiečiams aktualias temas. Ji pasidžiaugė puikiais Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos šių metų laidos abiturientų brandos egzaminų rezultatais, bet apgailestavo, kad ši gimnazija vis dar neturi direktoriaus. Neatsiranda kandidato. Mero pavaduotojos A. Korsakienės žiniomis, pastaraisiais metais gimnazijoje moksleivių skaičius šiek tiek mažėja, bet darželinukų daugėja. Džiugios permainos ir Vabalninko ambulatorijoje – išėjus iš darbo kupiškėnei ambulatorijos gydytojai vabalninkėnams pavyko surasti kitą gydytoją – Valdą Mikalskį. Mero pavaduotoja pabrėžė: Biržams, kaip ir visai Lietuvai gydytojų trūksta. Ir niekas nežino tokio recepto, kaip jaunus specialistus atsivilioti.

Susitikime dalyvavęs vabalninkėnas Alfonsas Šulčius guodėsi: ambulatorijoje labai ilgos eilės. Vabalninkėnas su gydytoju nenorįs konsultuotis nuotoliniu būdu, norėtų su gydytoju susipažinti iš arčiau ir išsakyti jam savo sveikatos problemas. Vabalninkėnas atkreipė dar į vieną svarbią problemą: šeimos gydytoją, kad nereikėtų pas jį eilėje laukti du mėnesius, jis ryžtųsi keisti, registruotųsi Biržų ar Panevėžio poliklinikoje, bet kaip šiuos miestus pasiekti. Vis dar neatnaujintas kasdieninis labai reikalingas visiems priemiestinis maršrutas Biržai-Sviliai-Vabalninkas- Panevėžys. Vabalninkėnui antrino ir kiti susitikimo dalyviai. Pasak jų, šis neporinėmis savaitės dienomis nutrauktas maršrutas jiems dar didesnė bėda nei eilės ambulatorijoje pas gydytoją. Prieš akis – rugsėjis. Ne visi studentai važinėja automobiliais.Tėvams tenka ieškoti transporto arba patiems vaikus studentus vežioti iš Vabalninko į Panevėžį ir atgal.

Mero pavaduotoja A. Korsakienė domėjosi: ar Ančiškių bendruomenė buvusios bibliotekos patalpose jau įsirengusi šarvojimo salę? Ar bibliobuso maršrutai pasiteisina, ar tenkina knygų mylėtojų lūkesčius?Ar Lebeniškių stačiatikių bendruomenė jau remontuoja savo cerkvės stogą, kuriam Biržų rajono savivaldybė skyrusi pinigų?

Atostogaujantį Vabalninko seniūną šiuo metu pavaduojanti pavaduotoja Zena Švainauskienė perdavė dar vieną stačiatikių bendruomenės problemą: pūva ir griūna cerkvės medinė tvora...

Svilių kaimo bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė Genutė Grubinskienė teiravosi, kada bendrovė „Biržų vandenys“ perims bendruomenės vandens gręžinį. Šios bendrovės direktorius R. Martinonis paaiškino: reikia savivaldybės sprendimo. Didžiausia problema, kad sviliečių vandens gręžinys neregistruotas Registrų centre. Savivaldybė, paaiškino meras V. Jareckas, pirmiausia pagalbos ranką tiesia toms bendruomenėms, kurioms aplinkosaugininkai uždėję baudas.

Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Ernesta Čebienė pateikė informaciją apie suskystintų dujų balionų keitimą trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose. Tarybos narys Valdemaras Valkiūnas susitikime kūrė savus įstatymus ir tik audrino diskusijas.

Pasibaigus susitikimui, meras V. Jareckas, atsisveikindamas su vabalninkiečiu A. Šulčiu jam paspaudė ranką ir pažadėjo: autobuso problemą mes išspręsime...

- Stebuklo nepasakė. Tokie susitikimai nelabai ir reikalingi. Klausimų daug, o išsamesnių, smulkesnių atsakymų į juos kaip ir nėra. Kaip supratome, ne viskas rajono valdžios valioj, – „Biržiečių žodžiui“ kalbėjo vabalninkietis Laimutis Žiedelis.

Prieš artėjančius rinkimus valdžia „tautą“ dar pavaikys. Susitikimuose paspaus ranką, pasigirs nuveiktais darbais, pamaitins pažadais ir žmonių problemos eilinį kartą pakibs ant išrinktųjų „garbės žodžio“.