
Naujausios
Valdžios kėdes matuojasi tie patys
Šiauliuose valdžios viršūnėlė formuojama kone tokia pati, kaip praėjusią kadenciją. Į tas pačias kėdes taikosi vicemerė „tvarkietė“ Daiva Matonienė ir Savivaldybės administracijai vadovavęs konservatorius Vladas Damulevičius.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Viršūnėje — dvi moterys
Kol kas paviešintas tik vienas naujas valdžios veidas — kandidatas į merus socialdemokratas Justinas Sartauskas. Socialdemokratams Savivaldybėje iš politinio pasitikėjimo postų priklausytų dar Tarybos sekretoriaus postas. Kam jis atiteks, dar neaišku.
„Šiaulių kraštui“ kiti valdančiosios koalicijos formavimo derybininkai galimų kandidatūrų neslėpė.
Mero pavaduotojų postai atitektų „tvarkiečiams“ ir “darbiečiams“. Partija “Tvarka ir teisingumas“ vicemere, kaip praėjusią kadenciją, siūlytų Daivą Matonienę. Darbo partija į vicemeres numato iškelti Danguolės Martinkienės kandidatūrą.
D. Martinkienė praėjusią kadenciją dirbo mero patarėja. Kokią sritį ji kuruotų, dar neaišku. Bet manoma, kad D. Matonienė „tęs pradėtus darbus“. Tad D. Martinkienei, kuri į politiką atėjo iš viešojo maitinimo verslo, greičiausiai tektų tvarkyti kultūros, sporto, sveikatos apsaugos ir socialinius reikalus.
Direktorius — tas pats
Konservatoriams postų dalybose, kaip praėjusią kadenciją, atitenka Savivaldybės administracijos direktoriaus postas. Jis vėl matuojamas Vladui Damulevičiui.
Jono Bartkaus, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Šiaulių miesto skyriaus pirmininko, teigimu, jokia kita kandidatūra nesvarstoma.
„Mes per rinkimus rinkėjams deklaravome, kad Vladas Damulevičius būtų mūsų kandidatas į Savivaldybės administracijos direktorius“, — argumentavo pasirinkimą J. Bartkus.
„Šiaulių kraštui“ J. Bartkus neigė savo paties galimybes pretenduoti į Administracijos vadovus, nors politikos užkulisiuose apie tai kalbama.
Direktoriaus pavaduotojų, planuojama, bus du. Vienas — liberalcentristų, kitas — liberalsąjūdininkų. Šiaulių liberalcentristų lyderis dabartinis meras Genadijus Mikšys „Šiaulių kraštui“ sakė, jog partija siūlys 4— 5 pretendentus.
„Meras ir direktorius patys turi išsirinkti savo komandą, tada už ją jaus atsakomybę,“ — sakė G. Mikšys.
Anot G. Mikšio, nei jo paties, nei į miesto Tarybą dar išrinktų liberalcentristų Vaclovo Vingro, Gintaro Karalevičiaus tarp pretendentų į direktoriaus pavaduotojus nėra.
Liberalų sąjūdis Taryboje laimėjo vos dvi vietas, tačiau liberalai politinio svorio įgijo, pasirašę susitarimą su Darbo partija bendrai dalyvauti koalicinėse derybose. Bet Liberalų sąjūdžio Šiaulių miesto skyriaus pirmininkas Rytis Budrys „Šiaulių kraštui“ tvirtino, jog liberalsąjūdininkai savo pretendentų dar nesvarsto.
„Tegu pirmiausia susitaria dėl koalicinės programos, tada matysime“, — sakė R. Budrys.
Skandalingas pretendentas
Vėl į Administracijos direktoriaus kėdę sodinamas V. Damulevičius, patekęs į valdžią dar ankstesnėse kadencijose sėkmingai tvarkė ir šeimos verslo reikalus.
V. Damulevičiaus žmonos įmonė išsinuomojo prie Šiaulių ligoninės pastatą, kurį perstatė iš vieno į dviejų aukštų. Jame be nuomos mokesčio įsikūrė vaistinė — vaistininkai tapo politiko žmonos įmonės akcininkais.
Pastatą prie ligoninės V. Damulevičiaus žmonos įmonė nuomojasi nuo 2000 metų. Už nuomą apskrities administracijai, t.y. valstybei, nemokėjo nė cento. Politiko V. Damulevičiaus žmonos įmonei taip pavyko susiderėti su apskritimi, kad už nuomą įskaitomi pinigai, įdėti į pastato remontą bei rekonstrukciją. Ir tokios sąlygos numatytos iki 2017 metų gruodžio 31 dienos.
„Šiaulių kraštui“ tada V.Damulevičiaus klausė, ar ne gėda, jam — politikui — naudojantis valdišku turtu, nemokamai kaupti pelną savo šeimai?
„Man tikrai ne gėda“, — tada prisipažino V. Damulevičius.
Pernai V. Damulevičius apgavo Tarybą — pakišo jai balsuoti ne už tą sprendimo projektą, kurį politikai svarstė komitetuose. Dėl apgaulės tada nukentėjo trys švietimo įstaigos, kurios gavo mažiau lėšų nei buvo žadėta.
Neeiliniame Tarybos posėdyje kai kurie Tarybos nariai reikalavo V. Damulevičių atstatydinti, bet šis atsipirko viešu atsiprašymu už apgavystę.
Kai „Šiaulių kraštas“ išsiaiškino, jog G. Mikšys pasirašė kitokią, nei Taryba buvo pritarusi, koncesijos sutartį su Šiaulių arenos valdytoju, V. Damulevičius gynė kolegą.
Sutartyje neliko punkto, kuriame buvo numatyta, jog koncesijos mokesčio, arenos valdytojui pradėjus gauti pelnus, Savivaldybė nebemoka.
Nors V. Damulevičius vadovavo koncesijos sutarties vykdymo priežiūros komisijai, jis nė karto Tarybai neteikė informacijos apie tai, kaip dirba arenos valdytojai.
Kiek už juos balsavo?
Šiauliuose savivaldybės tarybą rinko 36,9 tūkstančio rinkėjų.
* Justinas Sartauskas per rinkimus gavo 1947 rinkėjų pirmumo balsus,
* Daiva Matonienė — sulaukė 1442 balsų,
* Danguolė Martinkienė — 678,
* Vladas Damulevičius — 1255 rinkėjų balsus.