„Valdiškos“ įstaigos – „valdiškas“ požiūris, o gal atjauta tapo atgyvena?

Ž. Maniko nuotr.
Biržų ligoninėje daugiau nei du dešimtmečius dirbanti medicinos darbuotoja, mirus mamytei, tikėjosi bent menkos finansinės paramos ir darbdavio supratimo, tačiau įstaigos vadovas Petras Bimba nesivargino netgi pateikti raštiško atsakymo – kad išmoka nepriklauso, perdavė per pavaldinį.
Yra situacijų, kai vien užuojautos neužtenka. Labai žmogiška, kai darbdavys savo darbuotojui, mirus artimajam, išmoka bent menką finansinę paramą. Tačiau... Viešosios įstaigos Biržų ligoninės darbuotoja Vita negalėjo patikėti, kad netekusi paties artimiausio žmogaus, iš darbovietės nesulauks nė menkiausios paramos. Ligoninės administracijos atsakymas šokiravo: „Dabar – ne Smetonos laikai, piniginės pašalpos, mirus artimajam, yra atgyvena“.

Išmoka nenumatyta

Biržietė Vita Biržų ligoninėje dirba daugiau nei dvidešimt metų, todėl netekusi mamos, tikėjosi bent menkos finansinės paramos, kuri būtų labiau moralinė. Tačiau negalėjo patikėti tuo, kas įvyko.

„Su direktoriumi nekalbėjau apie tai, ten prie jo net prieiti bet kokiais klausimais labai sudėtinga. Kalbėjau su ligoninės kadrų skyriaus specialistais. Paklausiau, gal yra galimybė gauti pašalpą, mirus artimam šeimos nariui, bet atsakė, kad tai nenumatyta jokiuose darbo užmokesčio tvarkos aprašuose. Kokia kalba gali būti apie žmogiškumą?“ – piktinosi moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com