Vak­ci­na nuo ko­ro­nos neap­sau­gos nuo gri­po

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Me­di­kai ti­ki­si, kad bi­jan­tys skie­po nuo ko­ro­na­vi­ru­so, ne­pa­bi­jos gri­po vak­ci­nos — kar­tu su žie­mos se­zo­nu ga­li at­slink­ti ir su­si­rgi­mai.
Prasidėjus rudeniui, žmonės serga peršalimo ligomis ir gripu. Medikai ragina skiepytis nuo gripo, tačiau ar gydymo įstaigos pasiruošusios priimti pacientus, ar užteks vakcinos ir kiek ji gali kainuoti?

Norintiems turėtų užtekti

„Gyvenu baimėje – o jeigu peršalsiu, kaip man nueiti į gydymo įstaigą, juk pirmiausia pagalvos, kad koroną „pasigavau“. O gal paprasčiausiai sugripavau ir man reikia gripo vakcinos“,- svarstė redakcijai paskambinusi biržietė.

Biržų rajono savivaldybės poliklinikos Skiepų kabineto bendrosios pagalbos slaugytoja Ramunė Kulbienė teigė, kad žmonės aktyviai skiepijasi nuo gripo. „Nemokamų vakcinų pirmoje siuntoje gavome 279, mokamų – 120. Mokamų vakcinų šiandien yra likę labai mažai, didžiąją dalį jomis pasinaudojo įmonės. Na, o nemokamų vakcinų šiuo metu dar tikrai turime, todėl visi norintys, kuriems jos priklauso, tikrai gali registruotis. Likusi užsakytų vakcinų siunta polikliniką pasieks spalio mėnesį“,- kalbėjo R. Kulbienė. Ji nurodė, kad viso šiemet mokamų vakcinų planuojama turėti 250, nemokamų – 900.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos