Vairuotojai šaukiasi pagalbos – keliai rajone slidūs, nors kelininkai tvirtina dirbantys

J. Grubinskaitės inf.
Per mišką besidriekiantis kelias vingiuotas, giliais šlaitais, dažnai pastebimi laukiniai gyvūnai, tad prireikus staiga stabdyti, automobilis gali nučiuožti į griovį.
Žiema vairuotojams visad tampa iššūkiu – sudėtingos eismo sąlygos, slidus kelias, migruojantys gyvūnai, anksti užklumpanti tamsa, apsunkinantys vairavimą. Gyventojai teigia, kad viskas būtų ne taip blogai, jei visi keliai būtų prižiūrimi. Vairuotojai piktinasi, kad kelio ruožas Drąseikiai – Užušiliai žiemą pasnigus tampa iššūkiu, nes labai slidus ir nevalomas.

Koks lygis, tokia ir priežiūra

Pasvalio kelių tarnybos Biržų meistrijos vyriausiasis inžinierius Virginijus Degutis priminė, kad visi keliai prižiūrimi atsižvelgiant į jiems priskirtą priežiūros lygį. „Kelias Nr. 1311 Biržai – Užušiliai – Latveliai yra suskirstytas į ruožus su skirtingais kelio priežiūros lygiais, priklausomai nuo eismo intensyvumo“, – sakė V. Degutis.

Pasak inžinieriaus, nuo Drąseikių kaimo kelias valomas pagal 5-ojo priežiūros lygio reikalavimus. O tai reiškia, kad vairuotojams, kurie važiuoja keliu Drąseikiai – Užušiliai, teks apsišarvuoti kantrybe, arba... laukti lijundros, nes tik susiformavus plikledžiui minėtas kelias bus barstomas. V. Degutis sakė, kad tarnyba kelių priežiūros lygių nenustato. „Yra reikalavimai, kurių mes privalome laikytis“, – aiškino pašnekovas.

Skaitykite gruodžio 02 dienos „Biržiečių žodyje“ arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją (PDF). Užsisakyti galite www.birzietis.com

 

Susijusios naujienos