Vaikų gynimo dieną paminėjo mitingu

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Vicemerei buvo įteiktas reikalavimų raštas, su prašymu jį perduoti mitinge nepasirodžiusiam merui V. Jareckui.
Antradienį, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, prie šalies savivaldybių būrėsi tėveliai su vaikais – norėjo atkreipti valdžios dėmesį į vaikus. Susirinkusieji reikalavo, kad vaikai grįžtų į mokyklas be privalomo testavimo, kaukių, skiepijimo. Prie Biržų rajono savivaldybės pastato būriavosi ir biržiečiai. Akcijos dalyviai raštą su reikalavimais ir simbolines dovanas perdavė Savivaldybės vicemerei Audronei Garšvaitei ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Eugenijui Januševičiui. Nuvylė tai, kad meras Vytas Jareckas bendrauti su susirinkusiais nepanoro.

„Mitinguosime, kol bus tvarka“

Nešini vėliavomis, vaikus prie savivaldybės pastato vedė akcijos dalyviai. Grojant muzikai, vieni vaikai kreidelėmis margino savivaldybės kiemo grindinį, kiti rankose laikė plakatą su užrašu „Noriu apkabinti auklėtoją ir draugus“. Mitingą inicijavusi Regina Cibienė apie mitingą nedaugžodžiavo.

“Viskas jau pasakyta anksčiau. Norime, kad vaikai grįžtų į mokyklas, kaip būdavo anksčiau, susitiktų su klasės draugais, mokytojais, kad jų testavimas nebūtų privalomas. Vaikai pasiilgo normalios vaikystės“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė renginio organizatorė.

“Kadangi situacija dabar pasikeitė, apeliuojame į rugsėjo mėnesį, kai prasidės nauji mokslo metai. Jeigu iki to laiko į mūsų reikalavimus nebus atsižvelgta, vėl eisime ir mitinguosime, kol bus tvarka. Valdžia turi tarnauti žmonėms, o ne atvirkščiai“,- sakė R. Cibienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/