Vaikų dienos centro įkūrėjai nebijo iššūkių, nes nauja veikla atveria naujų patirčių

Asmeninio albumo nuotr.
Vaikų dienos centras Vabalninke vėl veikia, o naujieji pastato šeimininkai – Gaižiūnų kaimo gyventojai Edita ir Arūnas Liuizos.
Pastatas, kuriame kadaise veikė labdaros ir paramos fondo „Vilties šviesa“ vaikų dienos centras, vėl pilnas šurmulio – jį įsigiję Gaižiūnų kaimo gyventojai Edita ir Arūnas Liuizos įkūrė Vabalninko vaikų dienos centrą.

Spontaniškas sprendimas

Liuizos dailų medinį pastatą Vabalninke, S. Nėries gatvėje, planavo įsigyti toli gražu ne vaikučių ugdymui, bet kitos idėjos įgyvendinimui. „Mintys sukosi apie kavinukę ar krautuvėlę... Bet kai susitikome su pastato savininkais – Šnarų šeima – ir išgirdome jų pasiūlymą atkurti vaikų dienos centrą, ilgai nedvejoję sutikome“,- sakė Edita.

Pora savo rankomis atsinaujino patalpas. „Jos ir iki tol atrodė neblogai, bet šio bei to trūko. Pavyzdžiui, nebuvo kriauklės, teko įrengti šildymo ortakius, terasoje trūko laiptų... Galima sakyti, viską darėme patys. Daiktais, pagalba bei finansiškai mus rėmė artimieji, bičiuliai, kolegos, Gaižiūnų, Ančiškių kaimo bendruomenės. Prie remonto savivaldybė finansiškai neprisidėjo, bet tiek savivaldybė, tiek ministerija finansuoja kasdienę vaikų dienos centro veiklą“,- teigė pašnekovė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com