Vaikai mokėsi kurti

Bibliotekos nuotr.
Vaikų stovykloje „Nuotykiautojai“ vaikai turėjo galimybę sutipažinti su profesionaliais menininkais ir kartu su jais atverti savo fantaziją.
Baigėsi Biržų J. Bielinio viešojoje bibliotekoje vykę vaikų vasaros dienos stovyklos „Nuotykiautojai“ užsiėmimai. Jų metu profesionalūs menininkai vaikus supažindino su lietuvių mitologinėmis būtybėmis, mokė literatūros, meno, keramikos ir iliustravimo.

Stovyklą lankė 33 vaikai, nuo 6 iki 10 metų, kuriais rūpinosi ir dvi savanorės. Stovyklautojams pasiūlytos trys veiklos sritys: literatūra, dailė ir keramika. Literatūrinę sritį pristatė rašytoja, iliustratorė, grafikos dizainerė Kotryna Zylė, dailės – rašytojas, iliustratorius Paulius Juodišius, su kuriuo vaikai kūrė bendrą animuotą pasakojimą. Biržų krašto keramikė Gražina Visockienė mokė pažinti molio stebuklus ir lipdyti mitines būtybes, amuletus. Kasdien vaikų laukė kūrybinės užduotys, aktyvūs užsiėmimai lauke. Susitikimai su rašytojais, iliustratoriais, menininkais stovyklautojams padėjo atrasti kūrybinį džiaugsmą ir turiningai praleisti dalį vasaros atostogų. Stovyklą pagal Vaikų ir jaunimo socializacijos programą iš dalies finansavo Biržų rajono savivaldybė.