Vabalninko krašte gyvena viltimi turėti gražų parką, gerus kelius ir skanų vandenį

Ž. Maniko nuotr.
Vabalninko seniūnijos seniūnas L. Braždžionis pasakojo, kad miesto gražinimo projektus temdo pinigų stoka.
Viena didžiausių Biržų rajono seniūnijų – Vabalninkas. Tik liūdna, kad šiam kraštui skiriamas nepakankamas dėmesys. Penktadienio popietę po Vabalninko apylinkes išėjome pasivaikščioti su Vabalninko seniūnijos seniūnu Laimučiu Braždžioniu.

Regionų plėtra sukėlė rūpesčių

„Turime turgų, turime parką. Žinoma, žmonėms labiausiai trūksta darbo vietų. Jų, deja, Vabalninke daug nėra. Bet tie, kas jau čia gyvena, važinėja tai į Biržus, tai į Pasvalį arba Panevėžį. Esame numatę sklypą investuotojams, tačiau susidomėjimo nėra“,− pasakojo Vabalninko seniūnas L. Braždžionis.

Jo pastebėjimu, seniūnijai nemažai įtakos turėjo regionų plėtra. Gal kitose savivaldybėse ji praėjo sklandžiai, tačiau ne Biržų rajone. „Turėjome rajone kelių tarnybos padalinį. Vabalninke buvo greideris, keli sunkvežimiai, ekskavatorius. Nors ir reikėdavo, buvo konkursai, tačiau viskas sekėsi gerai. Laiku buvo sutvarkomi žvyrkeliai. Dabar šis klausimas sąlyginis – kiek užtrunka, kol iki Vabalninko atvažiuoja greideris“,− kalbėjo seniūnas. Pasak jo, keliams skiriamų pinigų niekada neužtenka, o kažkaip prižiūrėti kelius tenka. „Labai daug dėmesio reikėtų seniems žvyrkeliams. Juos būtina dažniau greideriuoti ir žvyruoti. Tačiau lėšas privalome naudoti efektyviai. Esame ir dabar parašę paraišką dėl tam tikrų kelių greideriavimo. Tačiau puikiai žinome, kad oro sąlygos yra nepalankios ir rezultato nebus“,− pripažino L. Braždžionis.

Seniūnas sakė, kad šiemet pavyko suremontuoti Anciškių kaimo gyvenvietės gatvę, savo eilės laukia Vabalninko gatvės. Pasak L. Braždžionio, daugiau dėmesio Vabalninko gatvės sulauks įgyvendinus vandentiekio tinklų rekonstrukciją.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/