Vabalninko baseinas – atgaiva miestiečiams

V. Leščinskienės nuotr.
Vabalninko seniūnas Laimutis Braždžionis vylėsi, kad seniūnijai su bendruomene bendradarbiaujant, maudykla gražės.
Biržiečiai turi Širvėnos ežerą, papiliečiai – Rovėjos užtvanką, Nemunėlio Radviliškio gyventojai – Nemunėlio ir Apaščios upių santaką, o vabalninkiečiai džiaugiasi, kad miesto parke yra tvenkinys, vadinamas miesto baseinu. Šią maudyklą seniūnija, kartu su bendruomene, bendromis jėgomis atnaujina.

Gerina infrastruktūrą

Praėjusiais metais Vabalninko bendruomenė įgyvendino projektą „Viešosios erdvės prie Vabalninko miesto baseino sutvarkymas“, kurio metu įrengta persirengimo kabina, du stalai ir keturi suolai. Projektas finansuotas iš valstybės biudžeto lėšų, arba tiksliau – pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Šiemet bendruomenė laimėjo projektą „Saugios maudynės Vabalninko baseine“. Iš projektui skirtos valstybės biudžeto lėšų sumos – 1576 eurus – planuoja įsirengti pontoninį tiltą.

Maudyklą „Biržiečių žodžiui“ aprodęs Vabalninko seniūnijos seniūnas Laimutis Braždžionis pasakojo: „Šis Tatulos upės baseinas kažkada Vabalninkui buvo labai reikšmingas. Tikėtina, kad jis buvo tvenkiamas rekreaciniais tikslais, o laiptai liudija čia kažkada vykusias nemenko masto plaukimo varžybas. Ir dabar, manau, nereiktų šios maudyklos nuvertinti, čia – tekantis vanduo, dugnas išvalytas, gylio užtenka, vietomis jis apie du metrus gylio siekia, pakrantėje pripilta smėlio, sudarytos visos sąlygos persirengti, daiktus pasidėti, net laužavietė, šiukšliadėžė yra, pakrantes seniūnija nušienauja“,- sakė L. Braždžionis.

Seniūnas teigė planuojantis kloti taką į maudyklą, todėl ši vietovė vabalninkiečiams būtų dar patrauklesnė. „Žinoma, mums su Biržais nėra ko lygintis, jie turi Širvėnos ežerą, Agluonos upę, bet pavyzdžiui, pasvaliečiai atvažiavę sakytų, kad maudykla tikrai labai gera – žinau, nes aš pats iš Pasvalio krašto kilęs“,- teigė pašnekovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/