Vabalninko aplinkkelis – (ne)linksmieji kalneliai

Skaitytojo nuotr.
Vabalninko aplinkkelis nusėtas giliomis duobėmis – lengviesiems automobiliams „tarkuojami“ dugnai, o problemos sprendimas – asfaltas, bet šiems darbams nėra pinigų.
„Vabalninko aplinkkelis – apsaugok ir apšviesk... Vieni kalneliai, tik visai nelinksmi“,- piktinasi vairuotojai. Anot jų, šiame žvyrkelyje duobės tokios gilios, kad „brūžinasi“ lengvojo automobilio dugnas, o vieną ruožą „vainikuoja“ iškilęs nemažas akmuo, tarytum laukiantis, kuri mašina ant jo pasikabins ir baigs kelionę... autoservise.

Projektas – yra, pinigų – nėra

Vabalninko seniūnijos seniūnas Laimutis Braždžionis pripažino, kad aplinkkelis – bene pati opiausia seniūnijos problema, kurią išspręsti padėtų tik kapitalinis kelio remontas, tai yra asfaltavimas.

Pasak L. Braždžionio, savivaldybė projektą jau yra parengusi, bet lėšų tam kaip nėra, taip nėra. „Mano, kaip seniūno, noras bent jau toks, kad, baigus statyti Kęstučio gatvės tiltą Biržuose, galėtų ateiti eilė Vabalninko aplinkkeliui“,- vylėsi seniūnas.

„Kol kas šio kelio kelio mes net greideriuoti negalime, nes per šlapia. Galima sakyti, kad dvi savaites laukiame tinkamo oro. Norėjome nugreideriuoti kelią iki Visų Šventųjų dienos, bet pavyko tik vieną pusę „prabraukti“ – buvo per sausa“,- paaiškino L. Braždžionis.

Norėtų perduoti

Anot seniūno, esant tokiam eismo intensyvumui, kai aplinkkeliu ir dieną ir naktį važiuoja sunkiasvorės mašinos, seniūnija užtikrinti kokybiško žvyrkelio negali.

Seniūno žodžiais, „seniūnijos kieme greideris nestovi“, o ir pakankamai lėšų žvyrkelių priežiūrai nėra, vos galą su galu suduria.

„Kelią galėtų perimti Lietuvos automobilių kelių direkcija, bet neperima. Dar niekur neteko tokio pavyzdžio matyti, kad seniūnijai priklausytų prižiūrėti didelio intensyvumo kelią. Skiriame aplinkkeliui tiek priežiūros, kiek galime. Šiemet pagreideriavę, planuojame šį kelią dar pažvyruoti“,- sakė seniūnas.