S. Vadapolo nuotr.
Vabalninke pirmą kartą vykusi šunų paroda buvo paklausi – užsiregistravo apie šimtas dalyvių, norinčių parodyti savo numylėtinius keturkojus.
Šeštadienį Vabalninke praūžė tarptautinė visų veislių šunų paroda. Šį renginį organizavo Panevėžio apskrities tarnybinės ir dekoratyvinės šunininkystės klubas kartu su vabalninkiečiu šunų mylėtoju Vydu Vareika.

V. Vareika pasidžiaugė, kad tokio pobūdžio renginys, pirmąkart organizuotas Vabalninke, pritraukė apie šimtą dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos.

Keturkojus vertino kompetentinga tarptautinė komisija – patyrę ekspertai iš Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir Latvijos. „Tenka pripažinti, kad šiek tiek stigo reklamos. Tikimasi, kad kitąkart dalyvių bus dar daugiau. Gal daugiau dalyvaus ir biržiečių, norinčių pristatyti savo augintinius parodai. Šiemet užsiregistravusių Biržų rajono gyventojų buvo, tačiau sudalyvauti nė vienas, deja, neatvyko“,- sakė V. Vareika.

Jis teigė rudeniop turintis planų rengti dar vieną panašų renginį. Organizatoriaus keturkojai – amerikiečių Stafordšyro terjerų veislės kalaitė Fantasija ir patinėlis Magnum – savo veislės kategorijoje užėmė pirmąsias vietas.

Parodos dieną oficialiai atidaryta Vabalninko miesto parke esanti šunų vedžiojimo aikštelė, pasipildžiusi sūpuoklėmis, barjerais, ir kitais šunų dresūrai skirtais elementais.

V. Vareika, kalbėdamas apie aikštelę, sakė drąsiai galintis teigti, kad jo, o kartu ir Vabalninko seniūnijos iniciatyva, atsiradusi aikštelė yra viena geriausių Panevėžio regione. Kitąmet aikštelės teritoriją numatoma praplėsti dar pustrečio metro.

Šunų parodos metu garsusis balandininkas Alvydas Kudukis demonstravo savo augintinius – nepaprasto grožio balandžius.