Va­bal­nin­kie­čiai jau­čia nos­tal­gi­ją pir­čiai, tačiau patys alternatyvų nesiūlo

V. Leščinskienės nuotr.
Vabalninko seniūnijos seniūnas Laimutis Braždžionis teigė, kad pirtis uždaryta dėl to, kad buvo nuostolinga, bet vietoj jos įrengti dušai.
Vabalninko seniūnijos pirtis, įkurta kadaise buvusioje žydų žieminėje sinagogoje, paskutinį kartą kūrenta maždaug prieš metus, tačiau iki šiol vietos gyventojai reiškia priekaištus dėl jos uždarymo. „Pirtis buvo atvira visiems, o vietoj jos bendrabutyje įrengtuose dušuose gali praustis toli gražu ne kiekvienas. Kodėl taip yra“,- skundėsi gyventojai.

Pirtis veikė „į minusą“

Seniūnas Laimutis Braždžionis „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad pirtis uždaryta dėl to, kad buvo nuostolinga. Brangiai atsieidavo jos kūrenimas ir surinktų gyventojų lėšų (maudynės suaugusiems kainavo apie keturis su puse euro, vaikams – kiek mažiau) nepakakdavo nei išlaidoms už malkas, nei kūriko, nei kasininkės-valytojos atlyginimams padengti.

„Pirties kūrenimas buvo absoliučiai nuostolingas, nes pastatas senas, nešiltintas, nerenovuotas, žiemos sezonu kūrenti jį reikėjo beveik kasdien. O kur dar elektros ir kitos išlaidos? Ar ne per daug sąnaudų dėl kelių norinčių nusimaudyti žmonių? Surinktos pajamos išlaidų neatsverdavo, jos buvo labai kuklios – per mėnesį surinkdavo iki šimto, kai kada iki dviejų šimtų eurų. Gavusi audito išvadomis, savivaldybės administracija priėmė sprendimą – uždaryti pirtį ir, kaip alternatyvą, įrengti kitas patalpas, kad žmonės turėtų, kur nusiprausti ir netgi išsiskalbti, išsidžiovinti, išsilyginti rūbus. Taip ir atsirado švarinimosi kambarys. Seniūnija įrengė, seniūnija jį ir prižiūri. Kambario įrengimui investuota apie 10 tūkst. eurų. Įrengtas ir laukiamasis – kol vyksta skalbimas, žmogus gali arbatos atsigerti, televizorių pažiūrėti, žodžiu, gali patogiai palaukti. VšĮ „Pagalbos centras“ parūpino baldų, aš irgi šiek tiek prisidėjau, atnešiau savo asmeninį televizorių. Patalpas prižiūri specialiai tam samdomas darbuotojas – komendantas“, – kalbėjo seniūnas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/