Užtverta aikštelė tapo verslininkų problema ir Biržų pajuoka

Felikso Grunskio nuotr.
Ten, kur yra bortelis ir stulpeliai, prekybininkai ruošiasi įrengti įvažiavimą, tik ar „kiaulę“ jiems pakišę valdininkai derins projektą?
Praėjo beveik pusmetis, kai biržiečiai kraipo galvas dėl kelio borteliais įrėmintos automobilių stovėjimo aikštelės. Iki rekonstrukcijos Biržų miesto Vilniaus gatvėje, šalia prekybos centro „Širvėna“, buvo 8 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, bet paklojus naują šaligatvį, į ją neliko įvažiavimo.

Niekas „nesuklydo“

Gegužės mėnesį domėjomės, kodėl taip atsitiko ir valdininkai žadėjo imtis priemonių, bet realiai buvo taisytas tik įvažiavimas į prekybos centro krovimo rampas. Situacija dėl automobilių stovėjimo aikštelės neišspręsta. Keisčiausia, kad apie nutiestą šaligatvį prekybos centro valdytojai UAB „Baltischen House“ sužinojo atsitiktinai. Tada įmonės rinkodaros projektų vadovė Raimonda Mailaitė sakė, projektas su įmone nebuvo derintas, tikėtasi, kad šaligatvis blogai įrengtas per neapdairumą, todėl klaidos bus ištaisytos.

Savivaldybės atsakingi specialistai nei anksčiau, nei dabar komentuoti situacijos nenori. Prieš pusę metų vietoje atsakymų į klausimus, pateikė techninio projekto duomenų ištraukas (tarsi tai įrodytų, jog projektas atliktas gerai), nurodančias, kad projektiniai sprendimai privačių asmenų žemės sklypų ribų nesiekia.

Kas privatu, o kas „valdiška“?

Kiek tiksliai kainavo šis automobilių stovėjimo aikštelę „įkalinęs“ šaligatvis, sunku pasakyti. Projektas buvo rengtas visai Vilniaus gatvės atkarpai nuo S. Dagilio g. iki J. Janonio g., jo vertė – 110 tūkst. eurų. Kapitalinis šaligatvio remonto projektas buvo parengtas dar 2019 metais, tais pačiais metais buvo atliktas kelių auditas, o kitais metais gauta teigiama ekspertizės išvada.

Kas atsakingas už nemokšiškus sprendimus? Deja, aiškaus atsakymo nėra. Biržų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera yra tvirtinęs, kad projektiniai sprendimai privačių asmenų žemės sklypų ribų nesiekia, tačiau dabar aiškino, jog automobilių stovėjimo aikštelė yra privačiame sklype, todėl ja turi rūpintis savininkas. „Savivaldybės vykdyto projekto Vilniaus g. ties PC „Širvėna“ darbai atlikti“,- sakė skyriaus vedėjas. Vadinasi, per pusę metų savivaldybė pripažino, kad projektiniai sprendimai Vilniaus gatvėje siekė privatų sklypą, tačiau dabar tapo pačių savininkų problema ir viso rajono pajuoka.

Vieni įrengė, kiti bandys pašalinti

Prekybos centro atstovė nurodė, kad ketinama atkurti įvažiavimą į stovėjimo aikštelę. „Šiuo metu rengiame naują automobilių stovėjimo aikštelės projektą, kuriame yra numatyta į aikštelę „sugrąžinti“ po šaligatvio rekonstrukcijos užtvertas statymo vietas. Įvažiavimas į šiuo metu užtvertą aikštelės dalį numatytas toje vietoje, kur dabar yra bortelis ir stulpeliai. Tikimės, kad projekto derinimas su institucijomis netruks ilgai ir prekybos centro klientai jau greitai galės naudotis erdvesne aikštele“,- pasakojo R. Mailaitė.