Skaitytojo nuotr.
Astravo gyventojai sunerimę bandė ieškoti pagalbos dėl Apaščios pakrantėje žuvusio žuvų mailiaus, tačiau paaiškėjo, kad tai – įprasta praktika.
Po praėjusio ilgojo savaitgalio, Astravo gyventojai nustebo Apaščios upės pakrantėje radę žuvų mailiaus. Negyvos žuvelės iš tolo blizgėjo žolėse, likusiose nusekus vandeniui. Paaiškėjo, jog vanduo buvo specialiai nuleistas, uždarant šliuzus. Ir, anot Biržų rajono užtvankas reguliuojančios UAB „Biržų butų ūkio“, tai yra normalus ir neišvengiamas procesas.

Pamatė žuvų mailių

Antrąją Velykų dieną redakciją pasiekė Astrave gyvenančios moters skambutis. Ji pasakojo apie Apaščios upėje išvystą vaizdą.

„Kaimynas sako, einam, parodysiu, kas nutiko. Prieš pusvalandį uždarė užtvankos šliuzus ir nuleido tiek vandens, kad žuvytės liko ant upės kranto“,- apie ant kranto likusius žuvų mailius „Biržiečių žodžiui“ kalbėjo moteris.

Anot jos, žmonės suskubo mesti žuvytes į vandenį, deja, dauguma jų jau buvo negyvos...

Vieni įžuvina, kiti... naikina

Astravo gyventoja sakė nesuprantanti tokio proceso – vieni žuvų paleidimą į upę inicijuoja, o kiti, nuleisdami vandenį, jas naikina.

„Dauguma biržiečių yra žvejai, todėl jiems svarbu, kad upėje ir ežere būtų žuvies. Vieni aukojo pinigus įžuvinimui, tačiau kokia to prasmė, jeigu tos žuvys taip naikinamos?“- stebėjosi moteriškė. Apaščios upė teka apie dvidešimt kilometrų iki Nemunėlio Radviliškio, kai kur – vanduo plačiai išsilieja, tad, anot moters, kitose vietose galėjo nusėsti dar daugiau žuvų mailiaus.

“Kai kurios žuvys šiuo metu neršia, tai ir jos galėjo žūti“,- svarstė moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/