Ūkininkų turgaus Biržuose gali nelikti

B. Petkevičiūtės nuotr.
Ūkininkų turgaus sklypas perduotas Nacionalinei žemės tarnybai. Po kelių mėnesių bus paskelbtas nuomos aukcionas.
Atlaisvinus karantino apribojimus, į Biržų centrinį turgų sugrįžo senieji prekiautojai. Deja, ne visi – ūkininkų turgus vis dar tuščias. O pavasarį ir vasarą jame ne vieną dešimtmetį virė gyvenimas: nusipirkti sodinukų, gėlių, medelių, vaisių, daržovių, pasidairyti po sendaikčius ar rūbus ketvirtadienį ir šeštadienį plūsdavo pirkėjai. Šiandien ne tik turgaus prekeiviai palikti nežinioje, bet ir biržiečiai nerimauja: kada jis vėl veiks, ir išvis – ar dar veiks, nes kalbos apie jo liūdną likimą vis netyla.

Prekeiviai nežinioje

Ūkininkų turguje vaisiais ir daržovėmis prekiaujanti „Styrų ūkio“ savininkė Valida Styrienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad ir pirkėjai, ir prekeiviai yra nežinioje, todėl su nerimu laukia, kas dėl turgaus bus nuspręsta.

„Blogai, kai nežinome, kaip kas bus. Prekybininkai vieni su kitais diskutuoja, svarsto, kalbų yra visokių, bet tai tik gandai. Svarbiausia, kad nežinome, kada turgus vėl atsidarys ir ar išvis atsidarys. Juk pavasaris, žmonėms reikia žinoti, ar auginti daržoves, nes jei nebus kur jų parduoti – kas tada? Mes kol kas glaudžiamės pagrindiniame turguje, bet juk visiems vietos čia neužteks.

Žmonės yra įpratę prie ūkininkų turgaus, žino, kur kas stovi. Kai kurie net nežino, kad jau kurį laiką prekiaujame centriniame turguje. Mus pamatę stebisi. Norime konkretumo ir daugiau informacijos, nes gandų girdime visokių, bet jais tikėti irgi negalime“, − kalbėjo Valida.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/