V. Leščinskienės nuotr.
Kučgalyje gyvenančio ūkininko Sigito Griškevičiaus teigimu, neasfaltuotoji Šaltinėlio gatvės dalis yra neprižiūrima. Gatvelė duobėta, pravažiuoti trukdo šabakštynai.
Kučgalio ūkininkas su Papilio seniūnu nesusitaria dėl kelių priežiūros. Į „Biržiečių žodį“ kreipėsi Kučgalio kaimo gyventojas Sigitas Griškevičius, kuris sako, jog neprižiūrimos šio kaimo gatvės. „Gyvenu Šaltinėlio gatvėje ir galiu pasakyti – baisu ten. Kur baigiasi asfaltas ir prasideda siauras žvyrkeliukas, visai neprižiūri, duobės, krūmais apaugę. Ne sykį skundžiausi seniūnui, tačiau jokių veiksmų nesiimama. Seniūno darbą atitinka jo paties kadaise mums, kučgaliečiams, susirinkimo metu išsakyti žodžiai, kad „seniūnija prižiūri seniūnijos centrą, o atokesnių kaimų gyventojai turi patys pasirūpinti“. Seniūnas Renas Čygas teigia, jog gatves stengiasi pagal išgales prižiūrėti, tačiau sunku įtikti ūkininkui.

Situaciją vertina skirtingai

„Ką daryti tiems, kurių sodyba atokiau nuo kaimo? Taip išeina – pats ir nusivalyk sniegą, ir susitvarkyk keliuką, užsilygink duobes, žodžiu, sukis kaip išmanai? Galiu pasakyti, kad visos Kučgalio gatvelės apleistos: ir asfaltuotos, ir žvyruotos – duobė ant duobės. Kodėl mes laikomi antrarūšiais?“ – piktinosi ūkininkas S. Griškevičius.

Situaciją pakomentavo Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas: „S. Griškevičiaus nusiskundimas man žinomas, buvau nuvažiavęs pasižiūrėti. Jei pora šakelių į kelio pusę išsikišę, tai manau, nėra sunku paimti pjūkliuką ir tas trukdančias šakeles nusipjauti. Pravažiuoti gatvele, bent jau mano akimis, tikrai įmanoma, nereikia to dramatizuoti“.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad Papilyje, Biržų gatvėje, gyventojai šalikeles susitvarko patys, net gražu žiūrėti. Ir Skrebiškių kaimo bendruomenė iniciatyvi, tvarkosi puikiai. O yra tokių, anot seniūno, kurie nesirūpina aplinka.

Kalbėdamas apie duobėtas gatves, seniūnas patikino, kad tokių galima atrasti kiekvienam kaime. „Svarbiausia, kad tos gatvės yra išvažiuojamos. Tragedijos tikrai nematau, tokius dalykus vertinu kaip smulkmenas“, – sakė seniūnas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/