Ugnis pasiglemžė vienišo senolio namus

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Dėl praėjusio ketvirtadienio vakarą kilusio gaisro Varniūnų kaime, septyniasdešimtmetis liko be namų.
Praėjusį ketvirtadienį, apie 17 val. Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą apie Varniūnų kaime degantį namą. Atvykus ugniagesiams medinis namas degė atvira liepsna. Po gaisro liko stovėti tik kelios sienos. Gyventojas gaisro metu nenukentėjo. Pirminiais duomenimis, nelaimė kilo dėl prastos krosnies saugos.

Įsiliepsnojo staigiai

Nelaimėlis gyveno vienas, prieš penkerius metus jis palaidojo savo žmoną. Gyvenimas tekėjo įprasta vaga, kol praėjusį ketvirtadienį kūrenant šildymo katilą iš kažkur atsirado liepsna.

Vyras šildymo katilą buvo atnaujinęs prieš šešerius metus, todėl nesitikėjo, kad būtent dėl jo gali netekti stogo virš galvos. Pasak be namų likusio vyro, liepsna atsirado kažkur iš katilo šono. Jis pats mano, kad nelaimė galėjo nutikti dėl katilo pradegimo.

Vyras, pamatęs šalia liepsną, pats neturėjo galimybės iškviesti pagalbą, todėl nieko nelaukęs bėgo pas kaimyną. Išbėgęs į lauką kaimynas pamatė jau didelius liepsnų liežuvius, todėl iškvietęs pagalbą niekuo daugiau padėti nebegalėjo. Nukentėjusysis pasakojo, kad siena prie katilo buvo iškalta plastikinėmis lentelėmis, kurios gaisro plitimą galėjo tik padidinti.

Į gaisro vietą atvyko gausios gelbėtojų pajėgos. Vandenį gaisrui gesinti jiems teko vežti iš netoli esančios upės. Gaisro metu sudegė visi viduje buvę daiktai. Netoli namo stovėjo ūkinis pastatas. Tačiau ugniagesiams pavyko laiku sustabdyti ugnies plitimą ir užgesinti gaisrą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/