Tvarkoma Lebeniškių cerkvė

Stanislovo Vadapolo nuotr.
Ant Lebeniškių cerkvės stogo darbuojasi aukštalipiai.

Lebeniškių Šv. kankinio Nikandro cerkvės remonto darbai prasidėjo praėjusių metų spalio mėnesį. Aukštalipiai meistrai sutvarkė cerkvės varpinę. Kartu su meistrais darbavęsis pats dvasios tėvas, Panevėžio ortodoksų Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas Fiodoras Guriliovas tuomet „Biržiečių žodžiui“ guodėsi: cerkvės stogas rūdyja, ims sunktis į cerkvės vidų vanduo. Ortodoksų bendruomenė Biržų rajono savivaldybei pateikė projektą ir paprašė cerkvės stogo remontui skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto. 2020 metų gegužės mėnesį savivaldybėje įvykusiame posėdyje buvo vertinamos tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų paraiškos šiai paramai gauti. Panevėžio ortodoksų Kristaus Prisikėlimo parapijos Lebeniškių Šv. Nikandro cerkvės stogo remontui skirta 2 tūkstančiai eurų. Savo lėšomis prisidėjo ir pati parapija.

Rugpjūčio pradžioje prasidėję darbai jau įpusėjo. Meistrai – profesionalai aukštalipiai – anykštėnas alpinistas Kęstutis Šypalis ir kelių knygų autorius, rašytojas Algimantas Stalilionis iš Pasvalio rajono, nuo cerkvės stogo nušveitė rudis, stogą nuplovė ir ruošia dažymui. Tvarkomas ir cerkvės bokštas. Prieš kelerius metus kamuolinis žaibas buvo įlėkęs į cerkvę ir išdaužęs lango stiklą. Aukštalipiai langą įstiklino.

Panevėžio ortodoksų Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas Fiodoras Guriliovas ir cerkvės seniūnas Vladimiras Riabovas džiaugiasi, kad jiems sėkmingai pavyko išspręsti vieną rimtą problemą. Nušveitus rudis nuo stogo, stogą reikėjo nuplauti. Rūpėjo, iš kur reikės gauti tiek daug vandens? Vandens parūpino ir jį vežiojo vietos ūkininkas Virginijus Sarapas su sūnumi Laurynu.

Lebeniškių Šv. kankinio Nikandro cerkvė po remonto bus išraiškingesnė – stogą planuojama dažyti vyšniniais, cerkvės bokštus – aukso spalvų tonais.

Lebeniškių cerkvė pastatyta ir pašventinta prieš 100 metų. Lapkričio viduryje Lebeniškiuose švenčiami tradiciniai tituliniai Šv. kankinio Nikandro atlaidai, vyksta iškilminga procesija aplink cerkvę.