Tvarkėme seniai pamirštus kapus

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Baigus tvarkymo darbus mažieji skautai nors ir jautėsi pavargę, bet laimingi.
Artėjant lapkričio pirmajai "Biržiečių žodis" susivienijo su skautais bendrai akcijai, kurios metu buvo tvarkomos apleistos Kilučių kapinių kapavietės. Kai kurie jose esantys kapai seniai užmiršti gyvųjų.

Mūrine tvora apjuostos Kilučių kapinės ypatingos. Jose daug palaidojimo vietų su senoviniais antkapiais, kurie mena ir 19 amžiuje mirusius žmones. Todėl visai nenuostabu, kad daugelis kapų apleisti.
Patyrusi skautė, "Biržiečių žodžio" žurnalistė Žaneta Katkūnaitė "Nevėžio" tunto B. Dauguviečio draugovės skautams pasiūlė trečiadienio rytą susitikti senose Kilučių kapinaitėse ir jas sutvarkyti. "Labai svarbu nuo mažens vaikus mokyti gerumo", -sakė Ž. Katkūnaitė. Skautų vadovas, o taip pat "Biržiečių žodžio" darbuotojas Elmaras Duderis mielai sutiko prisijungti prie akcijos. Biržų seniūnija geranoriškai prisidėjo paskolinusi grėblius ir parūpinusi maišus, kuriuos paskui išvežė pilnus lapų.
"Biržiečių žodžio" darbuotojos, ir skautai draugiškai kibo į darbus. Vienos seniausių rajono kapinių po poros valandų jau buvo sutvarkytos ir parengtos visų šventųjų sutikimui. Darbams beeinant į pabaigą sutikome ir ateinančius artimųjų kapų lankyti giminaičius, kurie apsidžiaugė, pamatę, kad nuo mažens vaikai yra mokomi nesavanaudiškumo. Sutvarkę kapines vaikai nekantravo uždegti žvakutes ant apleistų kapų.
Norėjosi parodyti, jog turime gerbti ne tik savus. Nieko nekainuoja apgrėbti ar nurinkti šiukšles nuo kaimyninių kapaviečių, kurių galbūt jau nebėra kam tvarkyti. Įžiebkime šilumos ugnelę degdami žvakutę ant apleisto kapo.