Turi B kategoriją – galėsi vairuoti ir motociklą

Ž. Maniko nuotr.
Nuo šiol turintys B kategorijos vairuotojo teises, išlaikę praktinio vairavimo kursus galės sėsti ant motociklo.
Po 6 valandų praktinio vairavimo mokymosi sulaukę 24 metų amžiaus, turintys 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį asmenys galės vairuoti ir lengvąjį motociklą. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), šis sprendimas įsigalios nuo rugpjūčio 1 d.

Naujame Vairuotojų mokymo tvarkos apraše numatyta, ką turės padaryti vairuotojas, kad jam būtų suteikta teisė Lietuvoje vairuoti lengvąjį motociklą. Praktinio A1 kategorijos vairavimo kursą vairavimo mokyklose sudarys 6 valandų mokymasis vairavimo mokymo aikštelėje realiomis eismo sąlygomis. Paskutinė – 6-oji – valanda bus filmuojama. Taip siekiama įtvirtinti galimybę ne tik nustatyti tiesą ginčo atveju, interpretuojant mokinio arba vairavimo instruktoriaus veiksmus, bet ir užtikrinti, kad asmenys prieš išvažiuodami savarankiškai į gatves realiai ir atsakingai įvertintų savo gebėjimus vairuoti A1 kategorijos transporto priemones.

Baigęs praktinio vairavimo kursą asmuo galės kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl teisės vairuoti A1 kategorijos transporto priemonę suteikimo.

Susijusios naujienos