Tualetus užklojo sniegas

I. Butkevičiūtės nuotr.
Prasidėjus žiemiškesniems orams, Biržų miesto, Vėjo gatvės gyventojai susirūpino po gaisro likusiomis tualetų nuolaužomis, bet jau kitą savaitę problemą žadama išspręsti.
„Biržiečių žodis“ rašė apie lapkričio pirmosios vakare sudegintus lauko tualetus prie medinio daugiabučio Biržuose, Vėjo gatvėje. Prieš porą dienų į laikraščio redakciją skambino minėto daugiabučio gyventojai ir nerimavo: „Užeina šalčiai, sniegas, o nuodėguliai tebeguli. Niekas nesako, kada tvarkys.“

Vėjo gatvės 20 namo gyventojai sakė, kad po gaisro praėjo kone mėnesis laiko, bet niekas nepasikeitė. „Pažiūrėkite, kaip gaisro metu lentos buvo nuplėštos, taip ir numestos su vinimis, tualetų skylės neuždengtos, kvapas nekoks, dar turinys visas užšals. O jeigu katinėlis ar šuniukas įkris? Vaikai pro šalį eina, maža kas, gali nutikti...“. Pasiteiravus gyventojų, ar jie patys žmonės negali surinkti lentų ir apsitvarkyti, pašnekovai mojo ranka: „Bandėme... Jau kažkada patys norėjome imtis iniciatyvos, bet pasakė savivaldybės atstovai, kad tai ne jūsų ir nelįskit. Tai ir nebelendam“.

„Biržiečių žodis“ pasiteiravo Biržų savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiosios specialistės Jurgitos Bruniuvienės, ar nepavojinga mieste palikti atviras lauko tualetų duobes? Kas turėtų išvalyti jų turinį, pasirūpinti uždengimu?

„Manau, kad gyventojai patys turėtų pasirūpinti tualetų išvalymu. Kaip moka už visas komunalines paslaugas – elektrą, taip ir už tualetų turinio sutvarkymą turėtų susimokėti ir tuo pasirūpinti. Sudegusių pastatų sutvarkymo turėtų imtis įmonės, kurios yra įsipareigojusios tai daryti“, – atsakė J. Bruniuvienė.

Tačiau šioje situacijoje žalią šviesą uždegė Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jurga Bagamolovienė. „Visus sutvarkymo ir naujo tualeto pastatymo darbus planuojama atlikti per kitą savaitę“,- gerą žinią pranešė administracijos direktorė.