Treniruoklių salė perduota naujiems šeimininkams

Redakcijos archyvo nuotr.
Vabalninko ambulatorijos patalpose veikianti treniruoklių salė iš seniūnijos rankų perduota Biržų kūno kultūros ir sporto centrui, kurio vadovas Sigitas Mitrochinas užtikrino – vabalninkiečiai galės sportuoti.
Rajono savivaldybės taryba patvirtino treniruoklių salės patalpų, esančių Vabalninko ambulatorijos pastate, perdavimą Biržų kūno kultūros ir sporto centrui (BKKSC). Ar įstaigai tai netaps papildoma finansine našta? Ar, pasikeitus patalpų šeimininkams, vabalninkiečiai turės galimybę sportuoti?

Kalta didėjanti elektros kaina

Motyvas perduoti apie 120 kv. metrų ploto treniruoklių salę BKKSC grįstos tuo, kad ankstesniems savininkams – Vabalninko seniūnijai – jos buvo nereikalingos. Prieš tai šias patalpas nuomojęsis privatus asmuo taip pat jų atsisakė, o sutartis nuomininko iniciatyva nutraukta praėjusių metų lapkritį. Vabalninko seniūnijos seniūno pavaduotoja Zena Švainauskienė teigė, kad dėl visko kaltos išaugusios elektros kainos, mat patalpos šildomos elektra.

„Taip, Vabalninke veikė sporto klubas. Susimokėdavai pinigus ir gaudavai raktelį. Ten tvarkinga, švaru, ramu, suremontavo ir sporto klubo veiklai pritaikė nuomininkas. Spintelės, dušai įrengti, viskas pagal reikalavimus. Atėjai, atsirakinai, pasportavai, išėjai. Net treneris buvo keliskart atvažiavęs pamokyti, kaip taisyklingai atlikti pratimus. Žinau, nes pati eidavau ten sportuoti“,- kalbėjo Z. Švainauskienė.

Galimybe išsinuomoti salės patalpas buvo susidomėjęs vienas vietos ūkininkas, tačiau nuomotis taip ir nesusigundė.

Patalpos centrui reikalingos

BKKSC direktorius Sigitas Mitrochinas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad patalpos įstaigai reikalingos.

„Šiuo metu Vabalninke treniruoklių salėje sportuoja 25 žmonės. Perdavus minėtas patalpas (pakeitimai dar nėra įregistruoti Registrų centre), Vabalninko miesto ir aplinkinių kaimų gyventojai galėtų naudotis treniruoklių salės paslaugomis. BKKSC nėra vien įstaiga Biržų mieste – centras jungia viso rajono sportą: sportinį vaikų ugdymą, treniruoklių salės paslaugas, sporto klubų veiklą, mokyklų žaidynes. Stengiamės patenkinti viso rajono gyventojų norą sportuoti, būti aktyviems, todėl svarbu, kad žmonės turėtų, kur sportuoti kuo arčiau namų ir nereikėtų vykti į miestą“,- tvirtino S. Mitrochinas.

Šildymas brangus, bet salė veiks

Finansinės naštos, S. Mitrochino žodžiais, „kažkiek tai bus“. „Salės įrengimui papildomų lėšų skirti nereikėtų. Naudojant treniruoklių salę, būtų patiriamos šildymo elektra išlaidos bei mokestis už vandenį. Darbuotoją, kuris prižiūrės treniruoklių salę ir sportuojančius, BKKSC turi. Tai būtų sporto organizatorius Vabalninko seniūnijoje“,- teigė S. Mitrochinas.

Už treniruotes būtų renkamas rajono savivaldybės tarybos nustatytas paslaugų mokestis – suaugusiems – 15 eurų už mėnesį, o moksleiviams, pensininkams ir neįgaliesiems – 6 eurai per mėnesį.

Leido naudotis treniruokliais

Pasak BKKSC direktoriaus, treniruoklių savininkas, prieš tai salę nuomojęsis privatus asmuo, leidžia sporto inventoriumi naudotis nemokamai.

„Su savininku buvo susitarta, kitu atveju jis juos tiesiog išparduotų. Treniruoklių skaičius patalpose yra pakankamas ir savo indėlio įsigyti treniruoklių nereikės“,- teigė S. Mitrochinas.

Anot kalbinto BKKSC Vabalninko sporto organizatoriaus Vydo Vareikos, jo darbinėje kasdienybėje mažai kas keisis. „Su jaunimu tinklinį žaisdavome profesinės mokyklos sporto salėje, o krepšinį – gimnazijos sporto salėje, taip bus ir toliau“,- sakė V. Vareika.