Tokijas - pirmosiomis olimpinės žaidynės be pramogų

Tokijas tušti stadionai, jokių sirgalių, o jei esate sportininkas, tikriausiai geriau vengti lytinių santykių olimpiniame kaimelyje, kad būtų saugiau.

Nenuostabu, kad 2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės buvo priverstos atsisakyti daugelio tradicijų, nes pasaulinė pandemija verčia organizatorius suorganizuoti neįtikėtiną mega sporto renginį.

Žaidynėse dalyvaujantiems sportininkams, pareigūnams, žiniasklaidai ir savanoriams sudarytas gana ilgas "daryk ir nedaryk" kontrolinis sąrašas, turint omenyje tas Covid -19 atsakomąsias priemones, kurios buvo įdiegtos siekiant užtikrinti, kad olimpinės žaidynės būtų "saugios".

Žiūrovų taip pat nebus 97 % olimpinių varžybų metu, vietoj jų bus "virtualus sirgalių palaikymas" ir ekranas renginiuose, kuriame sirgaliai galės siųsti asmenukes ir palaikymo žinutes sportininkams.

Nors visuomenės nuomonės apklausos nuolat rodo, kad žaidynės yra nepopuliarios tarp Japonijos visuomenės, organizatoriai tikisi, kad po penktadienio atidarymo ceremonijos, prasidėjus rimtoms varžyboms, dėmesys greitai nukryps nuo pasaulinės pandemijos.

Nepaisant to, vis dar kyla klausimų, kaip Tokijas gali surengti didžiulį sporto renginį ir apsaugoti savanorius, sportininkus, pareigūnus ir Japonijos visuomenę nuo Covid-19.

Antradienį Japonijos sveikatos ekspertas perspėjo, kad burbulas aplink olimpinį kaimelį "tarsi subliuško", o strategijos "Tokijas 2020" generalinis direktorius Toširo Muto (Toshiro Muto) sakė, kad organizatoriai neatmeta galimybės paskutinę minutę atšaukti žaidynes, nes padaugėjo Covid-19 atvejų.

Ši karščiuojanti aplinka užtikrino, kad Tokijui teks nelengva užduotis netapti pirmąja "ne linksmybių" olimpiada.

Kaimelio viduje

tokias1

Olimpinių žaidynių sportininkų kaimelis paprastai laikomas vieta, kurioje susirenka tūkstančiai geriausių pasaulio sportininkų iš daugiau nei 200 šalių ir susipažįsta vieni su kitais iš arčiau, dalijasi istorijomis ir patirtimi.

Jis netgi įgijo hedonizmo reputaciją: vienas sportininkas apibūdino jį kaip "gana laukinę sceną", o 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros žaidynėse budėjo žmonės, kur prezervatyvai buvo dalinami pilnu pajėgumu.

Tačiau šiose žaidynėse organizatoriai prašo sportininkų vakarieniauti vieniems ir išlaikyti socialinį atstumą nuo kitų. Trečiadienį "TikTok" vaizdo įraše Australijos vandens polo žvaigždė Tilly Kearns išsamiai aprašė griežtus komandos sveikatos protokolus kaimelio valgykloje - sportininkams leidžiama valgyti maistą tik 10 minučių.

Nuo 1988 m. Seulo olimpinių žaidynių žaidynėse išdalijama daug prezervatyvų, siekiant didinti informuotumą apie ŽIV ir AIDS. Šiemet organizatoriai planuoja išdalyti apie 150 000 prezervatyvų, bet tik tada, kai sportininkai išsiregistruos.

Kunihiko Okamoto, "Okamoto Industries", kurios žaidynių organizatoriai paprašė tiekti dalį prezervatyvų, viceprezidentas Kunihiko Okamoto sakė, kad profilaktikos priemonių skaičius buvo sumažintas dėl pandemijos.

"Prieš pandemiją manėme, kad olimpinės žaidynės yra puiki proga pristatyti savo gaminius - svarbu didinti informuotumą apie lytiškai plintančias ligas. Tačiau pandemijos metu ir atsižvelgdami į situaciją, manome, kad pasaulyje yra svarbesnių dalykų nei kalbėti apie prezervatyvų svarbą", - sakė Okamoto.

2020 m. Tokijuje bus apie 11 000 sportininkų, atstovaujančių daugiau kaip 200 šalių, ir jie gyvens 21 gyvenamajame pastate.

Gandai paneigti

Kol sportininkai įsikuria naujame olimpiniame kaimelyje, daugelis iš jų išbando, kas jiems siūloma.

JAV komandos bėgikas Paulas Chelimo savo "Twitter" paskyroje teigė, kad "lovos, kurios bus įrengtos Tokijo olimpiniame kaimelyje, bus pagamintos iš kartono, taip siekiama išvengti sportininkų intymumo".

"Lovos galės atlaikyti vieno žmogaus svorį, kad būtų išvengta situacijų už sporto ribų", - pridūrė jis.

Tačiau mintį, kad lovos su kartoniniais rėmais bus skirtos "prieš lytinius santykius" ir sugrius nuo daugiau nei vieno žmogaus svorio, greitai paneigė vienas olimpinių žaidynių sportininkas.

Užs. 8290