Tilto statybos nebaigtos, bet gyventojams tai – nė motais

B. Petkevičiūtės nuotr.
Naujasis Biržų miesto tiltas per Apaščią dar nebaigtas statyti, tačiau gyventojai nebeiškenčia – vieni pėsčiomis, kiti dviračiu sau ramiai „skrodžia“ vingiuotu gražuoliu.
Biržiečiai niekaip nesulaukia, kada baigs statyti tiltą per Apaščią, kuris veda nuo pėsčiųjų tako, pro reformatų bažnyčią, iki Latvygalos gatvės. Nors prieiga prie tilto dabar užtverta tvora, ant kurios sumontuoti eiti draudžiantys ženklai, gyventojai jų tarsi nemato – tiltu eina ne tik pėstieji, bet ir rieda dviratininkai. „Taigi jau baigtos statybos, kodėl negalima, jei visi jau vaikšto?“- stebisi nedrausmingi piliečiai.

Vaikšto be baimės

Jau kurį laiką naujai Biržuose statomu tiltu per Apaščią vaikšto ir dviračiais važinėja ne tik biržiečiai, bet ir miesto svečiai. Tai pastebėję redakcijai pranešė ne vienas vietinis gyventojas.

“Jūs pastebėkite, ypač vakare, ir pamatysite, kas ten darosi – eina kas tik nori, nepaiso nei tvoros, nei ženklų – patraukia į šoną ir pirmyn“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė kas vakarą pėsčiųjų taku palei Širvėnos ežerą vaikščiojantis akylasis Kostas. Ir jis nemelavo.

Kitą vakarą, einant pro dar nebaigtą statyti tiltą, susidarė įspūdis, kad jo statyba tikrai baigta, tik rangovai pamiršo nuimti draudžiamuosius ženklus, o savivaldybės atstovai pasivargino pranešti, kad naujasis miesto statinys jau laukia savo pėdučių ir ratukų..?

Siekdami sutrumpinti kelią arba tiesiog smalsumo vedini, pereidami naujuoju tiltu, gyventojai nekreipia dėmesio į priešais pastatytus vartus ir ramiai keliauja.

Paklaustas jaunuolis, važiavęs dviračiu per tiltą, ar nemato ženklo, šis atrėžė: „Tai, kad tilto statyba baigta, ko čia laukti, juk visi jau vaikšto“,- sakė jaunuolis. Netrukus prie tilto „išdygo“ ir jauna moteris su mažu vaiku, ji lįsdama pro pravertus vartus, sakė nesuprantanti, kaip yra iš tikrųjų.

“Kad čia nesuprasi... Visi vaikšto, tvora pastumta, tai iš kur žinoti, galima eiti ar dar ne. Kiti eina, tai kodėl mes negalime? Taip iki Astravo tilto daug arčiau“,- sakė moteris.

Nebaigtos statybos

Pasiteiravus rajono vadovų, paaiškėjo, kad niekas nieko pranešti ar tvorų patraukti nepamiršo – tiltas dar nebaigtas statyti, o kas juo dabar naudojasi, patys bus kalti, jei kas nutiks.

„Legaliai“ tiltu naudotis leis jau greitai. Tai „Biržiečių žodžiui“ patvirtino savivaldybės administracijos direktorė Jurga Bagamolovienė.

“Tilto per Apaščią statybos darbai dar nėra baigti, o tilto priėmimo-perdavimo aktas nepasirašytas. Projekto, pagal kurį įrengtas tiltas, veiklos turi baigtis liepos 18 dieną. Šiuo metu baigiami įrengti tilto turėklai“,- sakė direktorė.

O nedrausmingi piliečiai, nepaisantys draudimų, neduokdie, nutikus nelaimei, galės kaltinti tik save. “Gyventojai, nesilaikantys saugumo reikalavimų ir besinaudojantys nebaigtu statyti tiltu, už savo saugumą atsako patys. Visgi, skatinčiau gyventojus būti sąmoningiems, gerbti rangovų darbą ir paisyti viešosios tvarkos ir saugumo reikalavimų bei nesinaudoti dar nebaigtu statiniu“,- paklausta, kaip vertina tokį žmonių elgesį, komentavo J. Bagamolovienė.

Šiukšlės krenta iš dėžių

Praeitą savaitę redakcija sulaukė skaitytojo nuotraukos, kurioje matyti, kad prie naujojo tilto esančios šiukšliadėžės, Latvygalos gatvės pusėje jau yra perpildytos. Kyla klausimas – jeigu tiltas dar nenaudojamas, niekas juo neturėtų vaikščioti, tai iš kur ta netvarka? Nejaugi patys darbininkai taip dažnai „puotauja“?

“Tiltu eiti draudžiama, bet šiukšlės iš šiukšlinių jau krenta lauk... Tai, jei juo dar negalima naudotis, kas ten tiek prišiukšlina? “- stebėjosi netoliese Apaščios upės gyvenantis biržietis ir patikino, kad tai – tik įrodymas, jog tiltu jau kuris laikas yra vaikštoma.

Kas drąsesnis?

Dar pavasarį socialiniame tinkle „Facebook“ buvo įkeltas vieno „drąsuolio“ vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip jis didžiuodamasis eina dar statomo tilto konstrukcijomis, nors tada dar nebuvo nei betoninio pagrindo, nei turėklų... Įrašas sukėlė dvejopas biržiečių reakcijas: vieni piktinosi, o kiti gėrėdamiesi „filmuką“ žiūrėjo ir žavėjosi tokia vyriška drąsa. Prisiminus šį nuotykį, galima sakyti, kad piliečiai, kurie vaikšto jau beveik baigtu, tik nepritvirtintais turėklais tiltu, tai dar nieko baisaus...

Bet kokiu atveju, naudotis nebaigtu statyti tiltu negalima, tad pakentėkime dar savaitėlę, kol darbai bus baigti. Stebėtina, kad nė vienas nekantruolis neišdrįso pereiti būsimojo tilto, kol nebuvo konstrukcijų... Reikėjo tik strykt – nuo vieno polio ant kito ir... jau žvaigždė arba... chirurginio skyriaus pacientas...