Tikrina, kaip laikosi karantino reikalavimų

Editos MIKELIONIENĖS nuotr.
Viešisoios tvarkos skyriaus vedėjas R. Sabas sakė, jog įmonės dėl karantino laikymosi bus tikrinamos nuolat.
Tinklalapyje birzai. lt buvo paskelbta Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus informacija, kurioje skelbiama, kad Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tikrina, kaip karantino reikalavimų laikosi rajono įmonės. Pasidomėjome, kaip tikrinimas vyksta ir paprašėme Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo R. Sabo atsakyti į kelis klausimus.

Patikslinkite, kiek įmonių dėl karantino laikymosi šiai dienai jau patikrino Viešosios tvarkos skyriaus specialistai?

Per tris pirmąsias karantino dienas patikrintos 92 įmonės ir įstaigos (parduotuvės, kirpyklos, autoservisai, mokyklos, knygynai, grožio studijos, maitinimo įstaigos). Iki kovo 20 patikrinti 132 objektai. Šiuo metu specialistai toliau dirba mieste, vykdydami draudimų kontrolę, tad patikrintų objektų skaičius bus didesnis.

Kaip šis tikrinimas vyksta? Ar tikrinamos tik tos įmonės, kurios apskritai karantino metu negali vykdyti veiklos, ar ir tos, kurios veiklą vykdo?

Skyriaus specialistai dirba mieste. Tikrinamos visos įmonės, nustatant, ar vykdoma veikla.

Jei tikrinamos ir tos, kurios veikia, tai kaip?

Tikrinama, ar šios įmonės gali dirbti karantino laikotarpiu, ar nėra pažeidžiami numatyti draudimai (darbo laikas ir kt.).

Kiek pažeidėjų nustatėte ir kokie tai buvo pažeidimai?

Nustatytas 1 galimas pažeidimas (dėl darbo karantino metu), informacija perduota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Biržų skyriui.

Ar galite bausti pažeidėjus ir kaip? Kaip jie informuojami apie pažeidimus?

Apie nustatytą galimą karantino draudimo pažeidimą informacija patikslinimui perduodama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Biržų skyriui. Šio skyriaus specialistai, esant pažeidimui, taikys numatytas nuobaudas.

Ar jūsų skyriaus galioje tikrinti, ar žmonės laikosi buriavimosi viešosiose erdvėse tvarkos? Pavyzdžiui, susiburia daugiau kaip 5 piliečiai gatvėje, parke ir pan. Jei taip, kaip bausite pažeidėjus?

Taip, šią kontrolę mūsų skyrius vykdo. Kol kas pažeidimų mūsų skyriaus specialistai nenustatė. Jei bus nustatyti minėto pobūdžio nusižengimai, informacija bus perduota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Biržų skyriui.

Patikrinimai bus vykdomi visą karantino laikotarpį.