Tiesiogiai iš Malio

KASP5R nuotr.
Misiją Malyje atliekantys biržiečiai kariai į gimtinę sugrįš tik balandį.
Jau kurį laiką misiją Malyje vykdo biržiečių kariai. Namo jie sugrįš tik kitų metų balandį. Domėjomės kaip biržiečiams sekasi iškęsti Afrikos karštį ir tiek laiko nematyti artimųjų.

Izoliavosi Vokietijoje

Kartu su kariais į Malį išvykęs Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 509-osios pėstininkų kuopos vadas Modestas Lapienis „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad Lietuvą kariai paliko rugsėjo 24 dieną, o į Malį atvyko tik spalio 8. Kelionė užtruko, nes reikėjo karantinuotis Vokietijoje. Pasak M. Lapienio, dėl siaučiančio viruso karinėje bazėje reikia laikytis griežtų taisyklių, tad karantinuotis privalo visi atvykstantys kariai, nesvarbu, kokia jų tautybė ar karinis laipsnis.

Diena Afrikoje

Kuopos vadas pasakojo, kad biržiečiams sekasi gerai ir tarnyba jiems nepabodo, nes dar pati misijos pradžia, viskas nauja.

-Dienos visos vienodos. Keliamės ir einame miegoti skirtingu laiku, priklauso nuo to, kada išpuola budėjimas. O kai nereikia budėti, sportuojame, sutemus bėgame krosą – tam čia yra geros sąlygos, bet kartu ir iššūkis, nes vakare atvėsta tik truputį – iki +36,- juokavo M. Lapienis.

Reikėjo priprasti prie klimato

Paklaustas, su kokiais iššūkiais susiduria kariai svečioje šalyje, kuopos vadas pasakojo, kad pirmąją savaitę reikėjo priprasti prie Afrikos klimato, nes paprastai temperatūra ten siekia +43, o saulėje dar daugiau. Bet paskui, pasak M. Lapienio, tai jau tapo pakenčiama.

-Kas šioje misijoje sunkiausia – net nežinau, viskam buvome nusiteikę: žinojome, kur ir ko važiuojame. Misija iš karių reikalauja pareigingumo, pastabumo, ištvermės, atsakomybės, nes mes saugome daugiau nei 1200 karių, kurie vykdo kitas užduotis. Buvome gerai pasiruošę, tad ir sunkumų nelabai yra. Įdomiausia yra bendradarbiauti su Vokietijos kariuomene, susipažinti su jos veiksmų procedūromis, naudojama įranga. Kartu stebina ta skurdi gamta, kuri mums, lietuviams, tikrai neįprastai atrodo,- įspūdžiais dalinosi kuopos vadas.

Bendrauja su artimaisiais

Nors kariai nuo namų nutolę puspenkto tūkstančių kilometrų, su artimaisiais bendrauti niekas netrukdo.

-Žinoma namų visada ilgimės, nes ten mūsų šeimos. Bet pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir Afrikoje galima puikiai komunikuoti tiesiogiai ir net su vaizdu, galbūt ne visada, bet tikrai pavyksta. Tad nuo savo artimųjų tikrai nenutolstame,- kalbėjo M. Lapienis.

Antroji misija

Malyje misiją atliekančiam biržiečiui Arūnui tai ne pirmoji misija. Beveik prieš dešimtmetį karys 6 mėnesiams buvo išvykęs į Afganistaną. Tad tokia patirtis jam nesvetima. Tiesa, į misiją karys išvyko anksčiau už kitus – birželį. Paklaustas, kaip ten jaučiasi, Arūnas sakė viskas gerai, tik ilgisi šeimos, vaikų ir draugų. Deja, kariams dar pusmetį su artimaisiais teks bendrauti per atstumą, namo jie sugrįš tik kitų metų balandį.

Susijusios naujienos