Tautodailininkė Rita Trapikienė: „Ten, kur verslas – kūrybos nėra, todėl mėgstu dovanoti“

S. Vadapolo nuotr.
Ritai Trapikienei neseniai buvo suteiktas tautodailininkės statusas, o dabar Vabalninke pradėjo veikti personalinė jos darbų paroda.
Trečiadienį Biržų krašto muziejaus „Sėla“ Vabalninko skyriuje vyko Ritos Trapikienės nertų darbų paroda „Lietuviško lino žydėjimas“. Tai dviguba šventė – visai neseniai biržietei suteiktas tautodailininkės statusas. Ta proga su ja ir pasikalbėjome.

Aistrą rankdarbiams paveldėjo

R. Trapikienė mano, kad aistrą rankdarbiams greičiausiai paveldėjo – beveik visos giminės moterys į juos pasinėrusios. „Pavyzdžiui, močiutė mėgdavo nerti. Jos visi rankšluosčių, pagalvių, nosinaičių pakraštėliai buvo apnerti, nėriniai labai panašūs į maniškius. Mama nenėrė, bet labai gražiai mezgė“,- sakė pašnekovė.

Ji nėrimu, mezgimu pradėjo užsiimti dar tada, kai mokėsi tuometinėje Biržų antrojoje vidurinėje mokykloje. Pasak pašnekovės, nei mama, nei močiutė jos specialiai nemokė ir rankdarbių nepiršo. „Pati norėjau visko išmokti, na ir labai gerą rankdarbių mokytoją mokykloje turėjau“,- pridūrė R. Trapikienė. Moteris prisiminė patį pirmąjį savo darbą – nertą palaidinę.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/