Taryba nusprendė: administracijos direktore bus konservatorė I. Varzienė

Biržų savivaldybės nuotr.
I. Varzienė teigia, kad netrukus bus patvirtinas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Kovo 23 dieną TS-LKD frakcijos pirmininkė Irutė Varzienė dirbs jau administracijos direktoriaus kabinete, iš kurio dieną prieš tai turės išsikraustyti Vidas Eidukas. Taip vakar nusprendė tarybos nariai slapto balsavimo metu. Balsavo 24 tarybos nariai, iš kurių 16 pasisakė už V. Eiduko atleidimą, 8 buvo prieš, susilaikiusių nebuvo.
Dėl I. Varzienės kandidatūros į administracijos direktoriaus postą balsavo 23 tarybos nariai, už buvo 16, prieš – 6, susilaikė 1.

I. Varzienė nuo balsavimo nusišalino

Tautininkė Danutė Martinkėnienė nuo balsavimo nusišalino asmeniniu sprendimu, nes savivaldybėje dirba jos dukra, nors Valstybinės tarnybinės etikos komisija to nereikalavo.

I. Varzienė balsavo dėl V. Eiduko pašalinimo, bet nusišalino dėl jos pačios rinkimo administracijos direktore.

Tai ji padarė po valstietės Stasės Eitavičienės priekaištų: “Su Irute Varziene mus sieja ilga istorija, prisiminimai ir visa kita, nesinori žmogaus nei žeminti, nei įžeidinėti, nei abejoti, bet kas krenta į akis, vis dėl to turiu pasakyti. Varzienė ištisai skelbė, kaip blogai dirba valstiečiai su liberalais, kokie neteisingi valstiečiai, koks meras, net lygino jį su daržove. Tada atrodė etiška ir moralu, dabar, kai Varzienė pretenduoja į pagrindinį postą, jau kalba pasikeitė – būkime draugiški, vieni kitiems padėkime, dirbkime. Man nesvarbu, kad Valstybinė tarnybinės etikos komisija nustatė, kad nėra viešų ir privačių interesų konflikto. Akivaizdu, kad Varzienė turės naudos iš šio posto. Miela Varziene, nejau nejaučiate jokios moralinės atsakomybės prieš tai, ką šiandien padarėte? Tereikėjo garbingai pasielgti, kaip Martinkėnienė, nors ji buvo neįpareigota to daryti.”

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/