Susirūpinta biržiečių psichikos sveikata – poliklinika planuoja steigti psichiatrijos stacionarą

Ž. Maniko nuotr.
Sveikatos apsaugos ministerijai paskaičiavus, kad Biržuose sergamumo psichikos sveikatos ligomis rodikliai yra didesni už šalies vidurkį, rekomendavo steigti psichiatrijos dienos stacionarą, bet ar tam skirs finansavimą, paaiškės tik pavasarį.
Statistika rodo, kad Biržų rajone sergamumas psichikos sveikatos ligomis – sunkia depresija, šizofrenija bei savižudybių rizikos rodikliai yra didesni už šalies vidurkį. Atsižvelgiant į tai, Biržų poliklinikoje norima įsteigti psichiatrijos dienos stacionarą. Tiesa, jis atsiras tik tuo atveju, jeigu bus gautas finansavimas iš valstybės.

Ministerijos paskaičiavimai padės gauti finansavimą?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atliko sergamumo psichikos ligomis skaičiavimus kiekvienoje savivaldybėje. Paaiškėjo, kad biržiečių sergamumo sunkia depresija ar šizofrenija rodikliai yra didesni už šalies vidurkį. Taip pat didelė savižudybių rizika. Todėl rekomenduota savivaldybėje stiprinti teikiamas psichiatrijos paslaugas.

Atsižvelgdama į SAM rekomendacijas, Biržų poliklinika pateikė paraišką finansavimui gauti, kad galėtų įsteigti naują skyrių – psichiatrijos dienos stacionarą, kuriame dienos metu galėtų gydytis psichikos sutrikimų turintys asmenys. Toks skyrius savivaldybėje reikalingas tam, kad psichikos gydymas pacientams būtų prieinamesnis ir nereikėtų vykti į kitus miestus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com