Sūrių karaliene tituluojama Elvyra labiausiai mėgsta vaišinti kitus

V. Leščinskienės nuotr.
Elvyra Labakojienė iš Ančiškių mėgsta gaminti saldaus pieno sūrius, kurie tirpsta burnoje, todėl tokie mėgstami ir vietos žmonių, ir jos šeimynos.
Ančiškių kaimo darbštuolę Elvyrą Labakojienę puikiai pažįsta visi – niekas nepaneigs, kad jos pagaminti sūriai yra tikra kaimo bendruomenės suneštinių vaišių stalo puošmena ir gardumynas. Šiuo skanėstu moteris lepina ir svečius, ir šeimos narius. Moteris papasakojo ne tik apie šį savo pomėgį, bet ir šeimą, ūkį, kontrolės asistentės darbą bei sunkumus, su kuriais susiduria ūkininkai.

Recepto niekas neišdavė

„Man pats skaniausias sūris – dar šiltas, užgeriant kava. Paragaukite ir jūs“,- pasigardžiuoti kviečia E. Labakojienė. Moteris nuo jaunų dienų įpratusi dirbti ūkyje, prižiūrėti gyvulius. Gavusi paskyrimą, iš Pasvalio rajono atėjo į Vabalninką dirbti selekcininke, o sūrius išmoko gaminti gerokai vėliau.

„Matyt, tam turėjo ateiti laikas. Visada norėjau išmokti pasigaminti saldaus pieno sūrį ir pavydėdavau toms šeimininkėms, kurios moka juos gaminti. Tačiau nė viena man nenorėjo atskleisti recepto, kaip viską tinkamai atlikti. Kiek bandžiau gaminti pati, savarankiškai – nepavykdavo, jau buvau ir ranka numojusi. Pagaminti sūrį man pavyko tik tada, kai iškamantinėjau buvusią grupiokę, kuri sūrius gamina“,- šypsosi E. Labakojienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/