Supirkti musmirių niekas nedraudžia, bet kam jos skirtos?

J. Žiukaitės nuotr.
Raudonoji musmirė – nuodingas, haliucinogeninių savybių turintis grybas, bet supirkti jo įstatymai nedraudžia.
Išvydę skelbimą apie superkamas raudonąsias musmires, vieni biržiečiai galvoja, kad tai gali būti pokštas, o kiti neatmeta galimybės, kad iš grybų gali būti gaminami haliucinogenai. Kas ir kokiais tikslais iš biržiečių superka musmires?

Naudoja medicinai?

Skelbime rašoma, jog už kilogramą musmirių žadama mokėti po 3-4 eurus. Pateiktos sąlygos ir rekomendacijos, kaip šiuos grybus rinkti. Pavyzdžiui, musmirės turėtų būti nesukirmijusios, sausos, švarios, nesutraiškytos, o dėl laiko ir vietos supirkimui būtinas išankstinis susitarimas.

Susisiekus skelbime nurodytu telefonu paaiškėja, jog musmirių supirkėjas – vietos žmogus, biržietis Laurynas. Pavardės atskleisti nesutikęs jaunas vyras teigė šiuo verslu užsiimantis nebe pirmus metus. „Žmonių suneštas musmires išdžiovinu namų sąlygomis ir siunčiu farmacijos kompanijai į JAV, kur gaminamas tepalas, malšinantis sąnarių skausmą ar kitoms ligoms gydyti. Kokia tai kompanija, kur ji, pavadinimo atskleisti negaliu, dėl konkurencijos“,- teigė pašnekovas. Tiesa, kiek jam už džiovintų musmirių kilogramą mokama, irgi neatskleidė, tačiau patikino, kad siuntos nuolat tikrinamos muitinėje ir niekam neužkliūna.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com