Iš­šū­kių ne­bi­jan­ti mer­gi­na sva­jo­ja apie atei­tį kraš­to ap­sau­go­je ir drą­siai gin­tų tė­vy­nę

Asmeninio albumo nuotr.
Vabalninkietė Valdonė Vareikaitė sako, kad dabartiniai įvykiai Ukrainoje ją labai sukrėtė, tačiau kartu subrandino apsisprendimą siekti karės profesionalės karjeros.
„Esu užkietėjusi Lietuvos patriotė, ir kitaip negaliu“,- sako vabalninkietė Valdonė Vareikaitė. Baigusi savanorišką nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, ji planuoja ir toliau sieti savo ateitį su karyba.

Taip šeimoje įskiepyta

Kad savo ateitį mato krašto apsaugoje, Valdonė teigė supratusi prieš gerus penkerius metus. „Noras atiduoti duoklę Tėvynei, o patriotizmas atėjo iš šeimos. Aš, galima sakyti, užaugau su tėvų pasakojimais apie Sausio tryliktosios įvykius, apie Baltijos kelią. Mano tėvai buvo šių įvykių dalyviai, liudininkai – kaskart, kai jie man apie tai pasakodavo, aš labai jais didžiuodavausi“,- sakė pašnekovė. Jos žodžiais, patriotizmas turbūt įaugęs į kraują – partizanas buvo jos senelis ir iki šiol šeimos albume yra išlikusi nuotrauka, kurioje Lietuvos-Latvijos pasienyje įamžintos mažosios Baltijos kelio dalyvės – trys tautiniais rūbeliais aprengtos Valdonės vyresniosios seserys Šarūnė, Vaidilė ir Raminta.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/