Su Biržų Pašto karveliais kovoję vyrai skelbia: reketininkai atlikinėjo saugumiečių užduotis ir tyčia kurstė neramumus visoje Lietuvoje

Asmeninio albumo nuotr.
Dailius Dargis susitikime su Kęstučiu Isaku kalbėjo apie didžiausią Biržų problemą — emigraciją.
Apie vieną paslaptingiausių visų laikų Lietuvos gaujų – Biržų Pašto karvelius net ir šiandien mažai žinoma. Tačiau „Biržiečių žodžio“ skaitytojams pateikiame daug naujų ir netikėtai atrastų faktų.

Pradžia – sausio 25 dienos numeryje.

Buvo įtariami dėl autoriteto nužudymo

Kai atvykau į Biržus, mane įdomiausiais adresais vežė vietos laikraščio „Biržiečių žodis“ leidėjas, praeityje stambios viešųjų ryšių agentūros savininkas Kęstutis Isakas. Jis pastebi, kad Pašto karveliai labiau prisimenami vyresnio amžiaus žmonių gretose. „Juos labiau prisimena žmonės, kuriems yra virš 60 metų, nes tai yra 1990 metų istorijos. Tais laikais daugelyje miestų buvo įvairių grupuočių, reikia pasakyti, kad Biržai sovietmečiu buvo iškilus miestas, – kalbėjo K. Isakas. – Jeigu pasižiūrėsime, čia ir naftotekis didžiulis buvo, ir konservų ir pieno gamykla. Ir pavyzdžiui, pieninė, jeigu mes prisiminsime tuos laikus 1990-tuosius, buvo inovacinė lyderė. Juk būtent ji pirmoji išleido jogurtus indeliuose, pieną tiekė plastmasiniuose indeliuose. Tada Biržai buvo „ant bangos“, pakilime. Ir antras dalykas, nepamirškime, kad Latvijos sostinė Ryga yra tik 100 kilometrų nuo Biržų. Faktiškai tai lemia ir prekybinius ryšius, ir bendravimą. Man nenuostabu, kad Biržuose buvo įvairios jėgos, taip pat ir stiprios, Bet, aišku, visa tai yra praeityje. Dabar Biržų karveliai daugiau išlikę kaip istoriniai "momentai". Istorija, pažymėta daugybe įvykių, tame tarpe ir išskirtinių objektų sprogdinimais“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/