Su augintiniu į biblioteką, kavinę ar... savivaldybę – kur prasideda ir baigiasi tolerancijos ribos?

Bibliotekos nuotr.
Biržų Jurgio Bielinio viešoji biblioteka skaitytojus su augintiniais priima jau gerą pusmetį, tačiau tik 20 minučių.
Jei didžiuosiuose miestuose į maitinimo, kultūros įstaigas ar kitas vietas atvykę su savo augintiniu būsite mielai įleisti, tai regionuose tokia gyvūnų gerovės iniciatyva dar tik skinasi kelią. Biržuose draugiškų gyvūnams vietų galima rasti, tačiau ne visos jos apie tai viešai skelbia.

Rekomendacija – iki dvidešimties minučių

Internetiniame puslapyje draugiskigyvunams.lt, kuriame pateiktas gyvūnams svetingų įstaigų sąrašas, Biržuose oficialiai pasiskelbusios devynios organizacijos. Viena jų – Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka, kuri jau gerą pusmetį lankytojus priima su savo keturkojais. Bibliotekos atstovė viešiesiems ryšiams Simona Bindariūtė sakė, kad biržiečiai apie šią galimybę žino ir ja naudojasi.

„Smagu, kad žmonės myli augintinius ir rūpinasi jais. Mūsų taisyklėse numatyta, kad augintinis bibliotekoje gali būti iki dvidešimties minučių. Skaitykloje nepasėdėsi, bet ateiti išsirinkti knygą tikrai galima. Laiko rekomendaciją mums teikė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešoji biblioteka“,- pasakojo S. Bindariūtė.

Pasak jos, biržiečiai pasidairyti po knygų lentynas ateina su šunimis, o pasirodžiusių su katinu, šešku ar kitu kambariniu gyvūnu pastebėti dar neteko. Užsukę keturkojai svečiai pavaišinami vandeniu iš dubenėlio.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com