Statantiems automobilius – ribotas laikas

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Jau kurį laiką mieste esančios automobilių stovėjimo aikštelėse yra stovėjimo laiką ribojantys ženklai.
Biržų mieste esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse atsiradę automobilių stovėjimo laiką ribojantys kelio ženklai primena vairuotojams pareigą transporto priemonę statyti ribotą laiką. Deja, sumokėti galimybės nėra.

Aikštelėse, kurių mieste yra trys, vairuotojai savo automobilį gali palikti iki dviejų valandų, tačiau ilgiau parkuoti negalima, nes riboja laiko limitas. Pagal galiojančias taisykles, vairuotojai turėtų nepamiršti ant lapelio užrašyti ir matomoje vietoje padėti su įrašu, kelintą valandą atvyko.

Biržų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Sabas sakė, kad tikslas – žmones šviesti, o ne bausti. „Kontroliuos mūsų skyriaus specialistai, kartu su policijos pareigūnais. Stovėjimo laiko ribojimo automobilių stovėjimo aikštelėse praktika yra tikrai ne tik Biržuose. Tokia praktika egzistuoja ir kituose Lietuvos miestuose, užsienio šalyse. Todėl turime šiuolaikiniame pasaulyje neatsilikti“,- teigė R. Sabas. Specialistas primena, kad pastačius automobilį vietoje, kurioje ribojamas laikas, būtina palikti informaciją apie transporto priemonės atvykimo laiką. Kitu atveju gresia atsakomybė – Kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.