Sporto centras metė šešėlį ant seimo narių

„Biržiečių žodžio“ archyvo nuotr.
Savivaldybės administracija teigia, kad spėlionės dėl A. Šimo (kairėje) ir V. Rinkevičiaus yra nepagrįstos.
Sporto centro statyba J. Basanavičiaus gatvėje, o konkrečiau – suformuotas sklypas viešbučiui – socialiniuose tinkluose sukėlė nemažai emocijų. Buvo spėjančių, kad viešbutį imsis statyti seimo narys Audrys Šimas arba Viktoras Rinkevičius, buvęs valstiečių partijos vadovas, ilgametis seimo ir Biržų rajono tarybos narys. Prašėme administracijos direktoriaus Vido Eiduko pakomentuoti šias įžvalgas.

„Pirmiausiai tai yra netiesa, kad kažkas tai pretenduoja statyti viešbutį. Ten nėra atskiro sklypo, ten bendras sporto komplekso sklypas. Tikrai jis buvo ir ankščiau suplanuotas, ir buvo numatyta vieta viešbučiui. Kai mes pateikėme centrinei projektų valdymų agentūrai šitą projektą jie pasakė – labai gerai, kad yra sklypas viešbučiui, tada būsite patrauklūs verslui ir galėsite pritraukti operatorių sporto kompleksui. Buvo kalbos, kad savivaldybė planuoja statyti viešbutį, bet mes tikrai nesiruošiame to daryti, nes tai neįeina į savivaldybės administracijos funkcijas.

Tą žemę valdo Nacionalinė žemės tarnyba. Jeigu ten yra sklypas, jis bus atskirtas ir tą sklypą pardavinės ar išnuomos Nacionalinė žemės tarnyba. Tai bus vykdoma konkurso būdu, šiai dienai mes tą sklypą tiesiog turime rezervavę viešbučiui. Gal atsiras norintis ateiti verslas ar tuo susidomėtų viešbučių asociacija. Niekas nieko nesiruošia privatizuoti, jei būtų toks noras, tai vyktų atviro konkurso būdu.

Kiek teko kalbėtis, su įvairiomis sporto federacijomis, jos visos teigia, kad negali daryti tarptautinių stovyklų pas mus, nes neturime apgyvendinimo paslaugų. Tačiau jei bus sporto kompleksas, stadionas, ežeras – susidomėjimas turėtų labai išaugti. Rajonui tai padėtų sumažinti sporto centro išlaikymo kaštus. Šaudymo federacijos prezidentas teigė, kad jie visoje Lietuvoje nemato geresnės vietos tarptautinėms šaudymo varžyboms nei čia, jei viskas bus sutvarkyta.

Daugelis nerimauja dėl medžių, kuriuos teks pašalinti statant sporto komplesui priklausančius statinius. Kažkiek medžių turėsime pašalinti, tačiau vietoje jų bus pasodinti nauji. Mes niekaip neišvengsime.”